HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF
GT-900B
 
Zestawy walizkowe narzędzi firmy GOLDTOO
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Firma RS Components wprowadziła do ofert
MC4
 
Zestawy złącz solarnych MC4
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
G2RV-SR
 
Przekaźnikowe moduły sprzęgające OMRON s
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
Samsung PRO Endurance
 
Samsung PRO Endurance - nowy standard w

Rozwiązania Aaeon dla odnawialnych źródeł energii

Rozwiązania Aaeon dla odnawialnych źródeł energii

Ujarzmienie naturalnych źródeł energii wiatru, wody i słońca było celem od samego początku rozwoju technologii. Już teraz tworzy się rozwiązania, pozwalające śledzić kierunek padania promieni słonecznych na powierzchnię paneli fotowoltaicznych i wykorzystywać system siłowników do pozycjonowania ich, aby móc czerpać jak najwięcej z energii słonecznej.

Znakomita część energii przesyłanej nam przez słońce może być również pozyskana w sposób pośredni, tj. dzięki energii wiatrowej (ruchowi nagrzanych i chłodnych mas powietrza) oraz biomasę. Biomasa jest dziś szeroko wykorzystywana do produkcji paliw i gazów i stanowi alternatywne źródło paliw kopalnych, takich jak węgiel, czy ropa. Kilkanaście ostatnich lat przyniosło znaczący postęp w technologiach pozyskiwania energii wyżej wymienionymi sposobami.

Firma AAEON oferuje dedykowane rozwiązania z branży odnawialnych źródeł energii.

Energia wiatru

Ludzkość od wieków wykorzystuje energię wiatrową na potrzeby codziennej egzystencji. Dzisiejsze rozwiązania firmy AAEON z rodziny Green Communication Systems mogą być z łatwością implementowane w urządzeniach wiatrowych. W wiatrakach można znaleźć na przykład moduł GCS-1100i. Odpowiada on za odbiór i przekazywanie obszernej ilości danych (pomiarowych, sterujących) poprzez złącza RJ-45 do centralnego systemu kontroli. Moduł GSC-1100i potrafi nawet obliczać, jak dużo energii zostało wygenerowane i zgromadzone, np. w bateriach, w zależności od zastosowanego oprogramowania lub oblicza optymalne obciążenie turbiny, aby zapewnić w każdej chwili największą możliwą moc.

Energia słoneczna:

Kombinacja ogniw fotowoltaicznych, nazywana panelem słonecznym jest szeroko używana do produkcji energii elektrycznej w domach mieszkalnych, aplikacjach przemysłowych, a nawet na całych połaciach pól – farm solarnych. AAEON posiada w swojej ofercie moduły GENE-1350W2 oraz GENE-LN05W1 pracujące w szerokim zakresie temperatur, dzięki czemu urządzenie może być umieszczone bezpośrednio pod panelem słonecznym jako sterownik ustawiający optymalny kąt padania promieni, skutkując tym samym zwiększenie wydajności pozyskiwania energii z jednego metra kwadratowego.

Dystrybucja energii:

W przesyłaniu energii elektrycznej najważniejsza jest sprawność. Sieć energetyczna zawiera węzły wytwórcze, stacje i podstacje transformatorowe, linie przesyłowe wysokiego napięcia oraz sieci średniego i niskiego napięcia. Rozwiązania AAEON Green Communication Systems oparte na bazie GCS-1500i pozwala na zarządzanie urządzeniami w tej sieci poprzez dedykowane oprogramowanie. GCS-1500i posiada 8 podstawowych portów COM i 4 porty Gigabit Ethernet. W środku urządzenia znajduje się moduł PFM-541iW2, działający jako transmiter informujący o stanie podstacji i linii niskiego napięcia. Wszystko to ma na celu wcześniejsze przewidzenie awarii, bądź jak najszybsze powiadomienie w jej przypadku. Przykładowo AAEON PC/104 może wysyłać powiadomienia do centralnej stacji monitorującej, gdzie operator może na przykład wykonać pewne procedury łączeniowe, przełączeniowe lub powiadomić służby techniczne o wystąpieniu problemu.

Centrala sterująca:

Centrala sterująca to centrum operacji, gdzie spływają informacje z podległych urządzeń i zarządza się całym ruchem. AAEON AIS-Q572 wyposażony w układ Intel® Q57 jest jednym z wielu komputerów sterujących w centralnym węźle zarządzającym poprzez sieć Ethernet urządzeniami znajdującymi się w terenie. W głównym pomieszczeniu centrali sterowniki AEC-6612, AEC-6924 oraz AEC-6872 komunikują się między sobą oraz zewnętrznymi czujnikami i panelami operatorskimi. Przykładowo AEC-6612 kontroluje wiatrak, gdy otrzyma informację o tym jakie jest zapotrzebowanie na energię. Taką informację otrzymuje poprzez sieć Ethernet od sterownika AEC-6924, który jest podłączony do linii dystrybucji energii.

Poniżej można znaleźć dodatkowe informacje i specyfikacje przykładowych urządzeń dedykowanych rozwiązaniom z branży energii odnawialnej:

Miniaturowy komputer AEC-6872:

Procesor: Intel Atom D510
Mostek I/O: Intel ICH8M
RAM: 2x DDR2 do 4GB
Wyjścia:
2x Gigabit Ethernet RJ-45
1x PCI-Express lub 1x PCI
1x Compact Flash Type 2
10x COM

Moduł GENE-1350W2 (płyta główna z procesorem BGA):

Przeznaczony do aplikacji automatyki domowej, przemysłowej, aplikacjach przenośnych, i samochodowych oraz wymagających zwiększonej odporności na temperaturę pracy, w zakresie -40°C ~ 80°C. Zaletą jest niski pobór mocy sięgający zaledwie 3W.

Procesor ALU: TI OMAP 3503/3530
RAM: 128/256MB DDR (opcjonalny)
Audio: 2CH
Sloty pamięci: NAND Flash, SD, MicroSD
Obsługa monitorów: CRT/ 24-bit TTL LCD/ 18-bit LVDS LCD
Wyjścia:
1x 10/100Mbit Ethernet
3x USB 2.0
2x COM
8-bitowa cyfrowa szyna I/O
2x slot MiniCard
Zasilanie: 9 -24 V DC, max 3W

Rekomendowane produkty:

aec-6924

AEC-6924: Advanced Fanless Embedded Controller With Intel Core 2 Duo Processor And PCI-Express Expansion

aaeon-aec-6872

AEC-6872: Mini Fanless Embedded Controller With Intel Atom D510 Processor

aaeon-aec-6612

AEC-6612 Rev. A: Fanless Controller With Intel Atom D510 Processor

aaeon-ais-q572

AIS-Q572: Advanced Mini-ITX System Controller With Intel Core i7/i5/i3 Processor

aaeon-pfm

PFM-541IW2: PC/104 CPU Module with Onboard AMD Geode™ LX800 Processor

aaeon-gene-ln05w1

GENE-LN05W1: 3.5″ SubCompact Board With Intel® Atom™ N450/D510 Processors

aaeon-gene-1350

GENE-1350W2: RISC CPU Board With TI OMAP 3503/3530 Processors

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta: www.aaeon.com lub w dziale handlowym firmy Elhurt (oficjalnego dystrybutora firmy AAEON).

 

http://elhurt.com.pl/aktualnosci/news,236,rozwiazania-aaeon-dla-odnawialnych-zrodel-energii.html

2016080203 / 12.08.2016 / Różne / Elhurt Sp. z o.o. /

L76-L – moduł GPS + Glonass z wbudowanym LNA 
L76-L – moduł GPS + Glonass z wbudowanym LNA
Moduł Quectel L76-L, podobnie jak jego poprzednik – L76 – współpracuje zarówno z systemem GPS jak i z Glonass, a dodatkowo został wzbogacony o wzmacniacz LNA.
.....
Zastosowanie komputerów Evoc w bankomatach
Wraz z rozwojem informatyzacji i sieci komputerowych, bankomaty (Automatic Teller Maszyna (ATM), zajmują coraz ważniejsze miejsce w usługach bankowych. Stopniowy wzrost wagi usług automatycznych sprawił, że w tej chwili spełniają one bardzo ważną rolę w usługach bankowych. Bankomaty można znaleźć bardzo często, m. in. w supermarketach, hotelach, przy barach szybkiej obsługi, szkołach, szpitalach, stacjach benzynowych i parkingach.
.....
Zastosowanie komputerów Evoc w bankomatach
Rozwiązania Aaeon dla odnawialnych źródeł energii
Rozwiązania Aaeon dla odnawialnych źródeł energii
Ujarzmienie naturalnych źródeł energii wiatru, wody i słońca było celem od samego początku rozwoju technologii. Już teraz tworzy się rozwiązania, pozwalające śledzić kierunek padania promieni słonecznych na powierzchnię paneli fotowoltaicznych i wykorzystywać system siłowników do pozycjonowania ich, aby móc czerpać jak najwięcej z energii słonecznej.
.....
iBase FWA5104 – 4 porty Gbit
iBase Technology Inc., wiodący producent komputerów przemysłowych i systemów wbudowanych wprowadza na rynek nowe kompaktowe urządzenia sieciowe z rodziny FWA5104 posiadające 4 porty Gbit Ethernet i bazujące na wbudowanych rozwiązaniach SoC (System on Chip) AMD serii G. Najnowsze urządzenia są przeznaczone przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie liczą się zalety takie jak: niski koszt oraz bezpieczeństwo sieci.
.....
iBase FWA5104 – 4 porty Gbit
Aaeon BOXER-6638U – ekonomiczne rozwiązanie klasy przemysłowej
Aaeon BOXER-6638U – ekonomiczne rozwiązanie klasy przemysłowej
AAEON – główny producent rozwiązań z branży komputerów przemysłowych wprowadził na rynek nowy, ekonomiczny komputer wbudowany o oznaczeniu modelu – BOXER-6638U.
.....
Nowy odtwarzacz digital signage od iBase
IBase Technology Inc., wiodący producent komputerów przemysłowych i systemów wbudowanych wprowadza na rynek nowy bezwentylatorowy komputer SI-102-424 przeznaczony do zastosowań w reklamie cyfrowej zwłaszcza w usługach detalicznych i hotelarskich.
.....
Nowy odtwarzacz digital signage od iBase
Nowy moduł typu SMARC od iBase
Nowy moduł typu SMARC od iBase
IBase Technology Inc., wiodący producent komputerów przemysłowych i systemów wbudowanych wprowadza na rynek nowy moduł typu SMARC z procesorami ARM Cortex A9 i.MX6 firmy Freescale pracującymi z częstotliwością 1.0 GHz.
.....
iBase i aplikacje digital signage
IBase Technology Inc., wiodący producent komputerów przemysłowych i systemów wbudowanych wprowadza na rynek nową serię produktów przeznaczonych do aplikacji typu digital signage.
.....
iBase i aplikacje digital signage
Mornsun w ekstremalnych temperaturach
Mornsun w ekstremalnych temperaturach
Mornsun wprowadza na rynek nową serię LN przetwornic AC/DC do pracy w extremalnych temperaturach.
.....
Kondensatory Foliowe
Firma TDK przedstawia nową serię kondensatorów EPCOS X1 zaprojektowaną do pracy w rozszerzonym zakresie napięć do 530V AC. Nowe kondensatory są idealnie dopasowane dla obwodów X1 (L-N) w których wymagane jest tłumienie zakłóceń elektromagnetycznych.
.....
Kondensatory Foliowe
Nowy Moduł (DC)TR-72DA w ofercie IQRF
Nowy Moduł (DC)TR-72DA w ofercie IQRF
Producent systemu komunikacji bezprzewodowej IQRF wprowadza do oferty nowy moduł, który w porównaniu do dotychczasowej linii modułów (seria (DC)TR-5x) posiada znacznie zwiększone możliwości jeśli chodzi o zasięg działania.
.....
Przewlekane dławiki RF o wysokiej zdolności prądowej
Seria z oznaczona symbolem LBC + oferuje komponenty dla prądów znamionowych aż od 4450 mA prądu nasycenia do aż 7700 mA. To oznacza wzrost aż o 80% w porównaniu do poprzednich wersji. Zakres wartości indukcyjności serii E12 rozciąga się od 1,0 uH do 470 uH. Dławiki są zgodne z dyrektywą RoHS i są przeznaczone do pracy w zakresie temperatur od -55 °C do +125 °C.
.....
Terminal przepustowy z przyłączem push-in
Jako dystrybutor firmy Phoenix Contact prezentujemy Państwu wysokoprądowy terminal przepustowy PWO 16-POT z przyłączem push-in. Terminal jest przeznaczony do obudów lub urządzeń, które muszą zostać zabezpieczone zalewą wewnątrz.
.....
Nowe moduły Typu 6 COM Express, COM-BT
W ofercie producenta AAEON pojawiły się nowe moduły Typu 6 COM Express, COM-BT które cechują się wzrostem wydajności aż do 30%. Wspierane przez procesory Intel® Atom ™ z serii E3800, płyty oferują ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania o znacznej wydajności. W porównaniu do swojego poprzednika, COM-CV nowe płyty dają wzrost możliwości przetwarzania grafiki i ogólnej wydajności nawet do 30%, zużywając przy tym mniej energii. Współpracują z systemami Windows® 7, Windows® 8.1 i Linux Kernel 3.0.xx lub wyższej.
.....
Nowe moduły Typu 6 COM Express, COM-BT 
Nowe moduły Laird w ofercie – BT900 (Dual Mode)
Nowe moduły Laird w ofercie – BT900 (Dual Mode)
Firma Laird wprowadza do oferty zupełnie nowy moduł rewolucyjny pod względem parametrów i możliwości. BT900 to mały moduł z zaimplementowaną obsługą języka smartBASIC oraz wbudowanym mikrokontrolerem Cortex M3, co przyspiesza znacząco oprogramowanie i wprowadzenie nowej aplikacji na rynek a do tego zmniejsza zużycie energii całego urządzenia.
.....
Nowe komponenty w ofercie producenta Taiwan Semiconductors
Firma Taiwan Semiconductors oferuje nowy tranzystor TSM60N900 600V, 4.5A, 0.9Ω N-Channel Power MOSFET.
.....
Nowe komponenty w ofercie producenta Taiwan Semiconductors
**-Nowa dioda bursztynowa o typowej jasności 48lm w ofercie firmy Dominant
**-Nowa dioda bursztynowa o typowej jasności 48lm w ofercie firmy Dominant
**-Dominant Opto Technologies rozszerza swoją ofertę diod serii PrimaxPlus o diodę w barwie Amber MAA-PHG-Q3S2-1, typowo 615nm. Dioda ta charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem jasności do ceny.
.....
**-AEC-6402- nowy kompaktowy kontroler Embedded firmy AAEON
**-AAEON wprowadza do oferty model AEC-6402, kompaktowy kontroler Embedded z procesorem Intel ® Atom ™ o niskim poborze mocy.
.....
**-AEC-6402- nowy kompaktowy kontroler Embedded firmy AAEON
Firma tygodnia

TE Connectivity
Spis firm


SMA Solar Technology AG


TE Connectivity


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


Pickering Interfaces Ltd


NEXPERIA


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


FAULHABER


Willow Technologies


Phoenix Contact


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


ACS Motion Control


LASER COMPONENTS


Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


AERCO


MENCOM


Analog Devices


AVNET
Kalendarz
MWC Shanghai 2019, 26.6.-28.6.2019
SENSOR+TEST 2018, 26.-29.6.2019, Nuremberg, DE
electronicAsia 2019, Hong Kong, 13.10.-16.10.2019
Hong Kong Electronics Fair, 13.10.-16.10.2019
TAITRONICS 2019, Taipei, Taiwan, 16.10.-18.10.2019
productronica 2019, Munich, DE, 12.-15.11.2019
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813