HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF
GT-900B
 
Zestawy walizkowe narzędzi firmy GOLDTOO
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Firma RS Components wprowadziła do ofert
MC4
 
Zestawy złącz solarnych MC4
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
G2RV-SR
 
Przekaźnikowe moduły sprzęgające OMRON s
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
SSD NVMe 970 PRO
 
Samsung SSD NVMe 970 PRO i EVO – nowe st

Eaton dostarcza Seajacks wysoce zintegrowane rozwiązanie z zakresu łączności na potrzeby największego na świecie statku do budowy instalacji morskich.

Eaton dostarcza Seajacks wysoce zintegrowane rozwiązanie z zakresu łączności na potrzeby największego na świecie statku do budowy instalacji morskich.

Eaton nawiązał współpracę ze spółką Seajacks w celu dostarczenia wysoce zintegrowanego systemu łączności głosowej, transmisji danych i alarmowania dla statku Seajacks Scylla, czyli najnowszego statku do budowy zaawansowanych farm wiatrowych i instalacji morskich.

Niezawodne i wysoce funkcjonalne rozwiązanie zostało dostarczone przez Eaton i zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia dla załogi. W celu zapewnienia bezproblemowej pracy statku i jego maszynerii, wszystkie elementy uzyskały homologację typu do pracy w docelowym morskim środowisku pracy Scylli. Oprócz tego umożliwiło to Seajacks skrócenie czasu potrzebnego na montaż i zarządzanie.

Seajacks Scylla to obecnie największy i najbardziej zaawansowany statek do budowy farm wiatrowych i instalacji morskich. Najnowsza spośród pięciu tego typu jednostek eksploatowanych przez Seajacks, Scylla, już pracuje nad montażem najcięższych monopali na potrzeby projektu Veja Mate, które zostały dostarczone z zakładu Samsung Heavy Industries (SHI) w Geoije w Korei Południowej. Statek ten został zaprojektowany specjalnie z myślą o pracy w trudnych warunkach środowiskowych panujących na wodach u wybrzeży Wielkiej Brytanii oraz dla innych rynków północno-zachodniej Europy.

Zaklasyfikowany do klasy ABS, Seajacks Scylla dysponuje wypornością (variable deck load, VDL) ponad 8000 ton. Wyposażony w przesuwny żuraw wieżowy o nośności 1540 ton i dostępną do użytku przestrzeń na pokładzie przekraczającą 5000 metrów kwadratowych statek ten jest wyposażony w wieże o wysokości 105 metrów, które pozwalają na montaż podzespołów w wodach o głębokości do 65 metrów.

„Po pierwszym spotkaniu projektowym w lutym 2014 roku i przeprowadzeniu odbiorów fabrycznych w styczniu 2015 roku realizacja projektu postępowała bez problemów w kwestiach handlowych, technicznych i administracyjnych”, mówi Aaron Maas, koordynator ds. IT Seajacks UK; „Rola Eaton, jako kompleksowego dostawcy wysoce zintegrowanego rozwiązania, pozwoliła nam zaoszczędzić czas zarządzania, jak również ograniczyć nakłady techniczne. Rozwiązali dla nas nawet takie problemy jak odprawa celna. Gdy we wrześniu przeprowadzaliśmy wizję lokalną na pokładzie Scylli, mogliśmy z przyjemnością stwierdzić, że całe wyposażenie zostało starannie zamontowane, było czytelnie oznaczone i działało bez zarzutu. Z zadowoleniem odnotowaliśmy również fakt, że modyfikowanie lub rozbudowa systemu w miarę zwiększania liczby statków będzie proste i wydajne.”

„Dodatkowe informacje zwrotne od załogi, które uzyskaliśmy w listopadzie i grudniu – czyli aż do czasu, gdy Scylla została załadowana na pokład HLV Osprey, wyspecjalizowanego statku transportowego, który miał przewieźć ją do Rotterdamu – potwierdziły dotychczasowe zaufanie do Eaton i ich rozwiązania. W oparciu o te doświadczenia wciągnęliśmy Eaton na listę naszych zatwierdzonych dostawców i z pewnością będziemy rozważać współpracę z nimi przy montażu naszego kolejnego statku.”

Wyposażony w pełen zestaw sprzętu do wspomagania działalności operacyjnej, lądowisko dla śmigłowców o średnicy 22,2 metra oraz zakwaterowanie dla 130 osób, statek ten wymaga szerokiej gamy zaawansowanych systemów łączności głosowej, transmisji danych i alarmowania, zarówno w celu zachowania wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa, jak i dla zapewnienia dobrego samopoczucia i rozrywki osobom przebywającym na pokładzie. Choć wszystkie te elementy mogą funkcjonować jako niezależne systemy, ich integracja ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia interoperacyjności wtedy, gdy jest ona wymagana.

Seajacks rozpoczęła rozmowy na temat swoich wymagań z Eaton jeszcze w 2013 roku i dzięki temu poznała zakres udoskonaleń, które mogła przynieść współpraca z Eaton, czyli dostawcą szerokiej gamy powiązanych i uzupełniających się produktów, jak również producentem, który może zapewnić, że będą one ze sobą kompatybilne w najmniejszym szczególe, zapewniając jednocześnie wiele innych korzyści w zakresie niezawodności, funkcjonalności, wydajności, prostoty konserwacji i skalowalności.

Eaton opracował pieczołowicie zaprojektowane, pakietowe rozwiązanie obejmujące oferowany przez siebie unikatowy system Gitiesse Integrated Multimedia Communication System (IMCOS), bezproblemową integrację podsystemów, jakość produktów, skalowalność i możliwość dostosowania do indywidualnych wymogów. Obecnie IMCOS to jedyny w swoim rodzaju system na świecie, który został dopuszczony do użytku przez siedem różnych organizacji klasyfikujących. Te czynniki, poparte doświadczeniem Eaton, specjalistyczną wiedzą techniczną, elastycznością i obsługą posprzedażową na całym świecie, zadecydowały o podjętej przez Seajacks decyzji zakupowej.

Oprócz swojej funkcjonalności i integracji rozwiązanie to spełniało w niezbędnym zakresie wymogi certyfikacji Scylli oraz jej docelowego miejsca pracy, zapewniając odpowiednie poziomy ochrony przeciwwybuchowej ATEX oraz zabezpieczenia przed wnikaniem gazów, pyłów i wody. Podzespoły obejmowały wysokiej mocy głośniki w wykonaniu przeciwwybuchowym, odporne na warunki atmosferyczne sygnalizatory, system telewizji przemysłowej HERNIS CCTV, systemy telefonii głosowej i IP DECT oraz odporny na warunki atmosferyczne system telefonii internetowej FHF MEDC. W zakres dostawy wchodził również system rozgłośni dyspozycyjnej i sygnalizacji alarmu ogólnego (Public Address and General Alarm, PA&GA) oraz dwie sieci LAN – jedna dla telefonów internetowych, druga dla telewizji internetowej oraz anteny TVRO i V-SAT. Rozwiązanie ukoronował system rozrywki rozprowadzający sygnał radiowy i telewizyjny oraz umożliwiający wymianę automatycznych wiadomości i powiadamianie personelu.

System PA&GA jest połączony z systemem ochrony przeciwpożarowej i instalacją gazową Scylli, co umożliwia przesyłanie alarmów. System telefoniczny został również specjalnie dostosowany do wymogów Scylli. Do wykorzystania w sytuacjach awaryjnych oraz w środowisku niebezpiecznym przewidziano analogowe telefony głosowe. Technicy zostali wyposażeni w bezprzewodowe zestawy DECT z funkcją pagera, co pozwala nawiązać z nimi szybki kontakt. Na zestawy DECT można również przesyłać alarmy dotyczące maszynerii operacyjnej statku. Wdrożony system telefoniczny spełniał również wymogi stosowanej przez Seajacks specyfikacji unikalnego kodowania numerów wykorzystywanych do kontaktu z biurami spółki: użytkownik musi zapamiętać tylko czterocyfrowy wewnętrzny numer telefonu zamiast dwunastocyfrowego kodu.

Antena V-SAT obsługuje transmisję danych na potrzeby łącza internetowego i poczty elektronicznej dla załogi oraz na potrzeby łączności maszynerii pokładowej, jak również aspekt łączności statku z lądem z wykorzystaniem systemu łączności telefonicznej Eaton. Seajacks zwróciła się do Eaton z prośbą o dostarczenie takiego rozwiązania wraz z anteną TVRO, co dodatkowo zwiększyło wartość i wygodę zapewnianą przez Eaton jako dostawcę kompleksowych rozwiązań bez podnoszenia kosztów.

Instalację przeprowadziła SHI na podstawie dokumentacji projektowej i rysunków dostarczonych przez Eaton. Następnym etapem było przeprowadzenie rozruchu przez techników Eaton przy wsparciu logistycznym przedstawiciela handlowego Eaton i ich lokalnego przedstawiciela w Korei Południowej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.eu/marine oraz www.eaton.p .

2017050812 / 08.05.2017 / Różne / EATON /

Eaton wprowadza na rynek Gigabit Network M2, pierwszą kartę sieciową do UPS certyfikowaną zgodnie z surowymi normami bezpieczeństwa cybernetycznego UL
Eaton wprowadza na rynek Gigabit Network M2, pierwszą kartę sieciową do UPS certyfikowaną zgodnie z surowymi normami bezpieczeństwa cybernetycznego UL
Ta premiera daje początek ekspansji programu cybernetycznego Eaton i współpracy z globalną organizacją naukową zajmującą się bezpieczeństwem UL, ustanawiającą wymierne kryteria cyberbezpieczeństwa dla produktów i systemów zarządzania zasilaniem podłączonych do sieci.
.....
Eaton rozbudowuje swoje sprawdzone przemienniki częstotliwości PowerXL serii DC1 o nowe funkcje.
Eaton udoskonalił swoją serię kompaktowych przemienników częstotliwości PowerXL DC1, wyposażając je w nowe funkcje. Dostępne są już udoskonalone wersje sprawdzonych i charakteryzujących się solidnym wykonaniem urządzeń z serii DC1.
.....
Eaton rozbudowuje swoje sprawdzone przemienniki częstotliwości PowerXL serii DC1 o nowe funkcje.
Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos.
Nowy moduł gateway firmy Eaton umożliwia komunikację SmartWire-DT z protokołem Sercos.
Eaton dodaje nowy moduł gateway do inteligentnego systemu okablowania i komunikacji SmartWire-DT, który ułatwia producentom maszyn i systemów integrację w obrębie sieci Sercos III. Moduł gateway EU5C-SWD-Sercos jest najnowszym produktem powstałym w wyniku współpracy firmy Eaton z Hilscher Gesellschaft für Systemautomation, światowym producentem automatyki i dostawcą usług dla rozwiązań komunikacyjnych z siedzibą w Hattersheim w Niemczech.
.....
Wysokowydajne przełączanie prądowe DC jest proste. Eaton wprowadza bezobsługowe 2-biegunowe styczniki DC.
Eaton zapewnia niezawodne sterowanie częstym przełączaniem prądu DC dzięki wprowadzeniu nowej gamy styczników hybrydowych DILDC 300/600. Kompaktowe i niezawodne styczniki firmy Eaton, wspierają obciążenie od 300 do 600 A przy maks. 1000 VDC.
.....
Wysokowydajne przełączanie prądowe DC jest proste. 
Nowy biuletyn Eaton przestawia zalety stosowania cyfrowych wyłączników różnicowoprądowych.
Nowy biuletyn Eaton przestawia zalety stosowania cyfrowych wyłączników różnicowoprądowych.
Firma Eaton opublikowała białą księgę zatytułowaną „Wydłuż czas pracy swoich maszyn dzięki cyfrowym wyłącznikom różnicowoprądowym”, w której omówiono zalety i korzyści stosowania cyfrowej technologii w wyłącznikach różnicowoprądowych (residual current devices, RCD).
.....
Inteligentne okablowanie zapewnia przejrzystość konstruowania instalacji przemysłowych.
W nowym raporcie firmy Eaton specjalizującej się w zarządzaniu zasilaniem opisano, w jaki sposób można zmniejszyć koszty eksploatacyjne i zwiększyć wydajność maszyn dzięki zastosowaniu inteligentnego okablowania i systemu komunikacji na poziomie urządzenia.
.....
Inteligentne okablowanie zapewnia przejrzystość konstruowania instalacji przemysłowych.
Eaton dostarcza Seajacks wysoce zintegrowane rozwiązanie z zakresu łączności na potrzeby największego na świecie statku do budowy instalacji morskich.
Eaton dostarcza Seajacks wysoce zintegrowane rozwiązanie z zakresu łączności na potrzeby największego na świecie statku do budowy instalacji morskich.
Eaton nawiązał współpracę ze spółką Seajacks w celu dostarczenia wysoce zintegrowanego systemu łączności głosowej, transmisji danych i alarmowania dla statku Seajacks Scylla, czyli najnowszego statku do budowy zaawansowanych farm wiatrowych i instalacji morskich.
.....
Biuletyn informacyjny Eaton wyjaśnia, jak odpowiednio dobrać wyłączniki RCD i przetwornice częstotliwości.
Najnowszy biuletyn informacyjny Eaton, zatytułowany „Zwiększ niezawodność dzięki odpowiednim zabezpieczeniom napędów”, radzi konstruktorom maszyn, jak uniknąć błędnego załączania wyłączników różnicowoprądowych w układach z napędami o zmiennej częstotliwości. Montaż odpowiednio dobranego wyłącznika RCD gwarantuje najwyższy możliwy poziom ochrony zarówno maszyny, jak i operatora. Dodatkowo użytkownicy czerpią korzyści z wyjątkowo wydajnego sterowania silnikiem.
.....
Biuletyn informacyjny Eaton wyjaśnia, jak odpowiednio dobrać wyłączniki RCD i przetwornice częstotliwości.
Firma tygodnia

TE Connectivity
Spis firm


SMA Solar Technology AG


TE Connectivity


akYtec GmbH


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


Pickering Interfaces Ltd


NEXPERIA


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


FAULHABER


Willow Technologies


Phoenix Contact


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


ACS Motion Control


Visual Communications Company, LLC


LASER COMPONENTS


Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


AERCO


MENCOM
Kalendarz
electronicAsia 2019, Hong Kong, 13.10.-16.10.2019
Hong Kong Electronics Fair, 13.10.-16.10.2019
TAITRONICS 2019, Taipei, Taiwan, 16.10.-18.10.2019
productronica 2019, Munich, DE, 12.-15.11.2019
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813