HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF
GT-900B
 
Zestawy walizkowe narzędzi firmy GOLDTOO
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Firma RS Components wprowadziła do ofert
MC4
 
Zestawy złącz solarnych MC4
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
G2RV-SR
 
Przekaźnikowe moduły sprzęgające OMRON s
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
SSD NVMe 970 PRO
 
Samsung SSD NVMe 970 PRO i EVO – nowe st

Wydajne i niedrogie moduły I/O do zastosowań w automatyce przemysłowej

Wydajne i niedrogie moduły I/O do zastosowań w automatyce przemysłowej

W naszej ofercie są już dostępne różne wersje modułów I/O IO-Link, modułów wieloprotokołowych i innych firmy Lumberg Automation – wszystkie w wytrzymałej obudowie o klasie szczelności IP65 lub wyższej.

Moduły I/O są obecne w prawie wszystkich urządzeniach przemysłowych. Są one wykorzystywane do optymalizacji oprzewodowania między PLC a czujnikami i elementami wykonawczymi.

Pasywne moduły I/O znajdują zastosowanie w prostych systemach, natomiast aktywne moduły I/O są wybierane w skomplikowanych systemach okablowania i oprzewodowania w zakładach produkcyjnych.

Firma Lumberg Automation oferuje niemal wszelkie możliwe rodzaje modułów I/O.

Pasívne moduly (ASB)

– typy podstawowe. Są produkowane w wersjach z tworzywa (serie ASB-S, ASB-C) oraz w wersjach z metalu (serie ASB-N, ASB-R) przeznaczonych dla bardzo agresywnych środowisk pracy.

 


Na potrzeby łączenia ze sterownikiem PLC, moduły mogą być łączone przewodowo (przewodem sterującym) lub wtykowo (za pomocą konektorów M12 lub M23, co ułatwia naprawę lub wymianę).

Wadą modułów pasywnych są grube przewody, ponieważ każde wejście lub wyjście musi być połączone bezpośrednio z PLC. Urządzenia zewnętrzne są łączone poprzez konektory M8 lub M12.Moduły wieloprotokołowe (LioN Power)

– jedno urządzenie obsługuje trzy główne protokoły Ethernet – ProfiNet, Ethernet/IP oraz EtherCAT. Dzięki temu, moduły te można bardzo łatwo można zaimplementować w istniejącym systemie bez dokonywania skomplikowanej konfiguracji.

Pełne oprzewodowanie obejmuje po prostu przewód zasilający i przewód danych. Na potrzeby zasilania możemy wykorzystać 2 konektory – M12 lub większe 7/8”. Moduły mogą mieć 16 wejść/wyjść cyfrowych (uniwersalnych) lub 16 wejść cyfrowych, 16 wyjść cyfrowych lub 8 wejść/8 wyjść cyfrowych.


Jednostki sterowania rozproszonego (LioN-P DCU1)

– łączą w jednym urządzeniu zalety wieloprotokołowych modułów I/O i sterowników programowalnych (PLC), pozwalając łatwo dostosować parametry funkcji automatyki. Wykonują proste operacje logiczne bardziej skomplikowanych systemów sterowania, bez nadrzędnego układu sterowania PLC. W przypadku jego awarii, mogą wykonywać podstawowe funkcje.

Moduły dostępne są w 2 wersjach – pierwsza wyposażona jest w 16 wejść/wyjść cyfrowych, natomiast druga w 8 wejść cyfrowych i 8 wyjść cyfrowych. Mniejszy konektor M12 używany jest do podłączenia przewodu zasilającego.


Mastery IO-Link

– oparte na poprzednich wersjach z nowym konektorem mocy M12 kodowanym jako L, dodają interfejs systemu IO-Link. Ten stosunkowo nowy interfejs jest używany w nowych złożonych zastosowaniach oraz umożliwia łączność z różnymi inteligentnymi czujnikami.

Typowe zastosowanie to zróżnicowane pomiary z cyfrowym przesyłem pomierzonych wartości bez jakichkolwiek zniekształceń.

Bardzo przydatną cechą jest możliwość zdalnej konfiguracji lub diagnostyki czujnika. W serii dostępnych jest wiele różnych wersji modułu, nawet bardzo wąskie wersje o szerokości 30 mm. Dostępne są moduły wieloprotokołowe, moduły ProfiNet lub koncentratory IO-Link. Koncentratory te odbierają do 16 standardowych sygnałów cyfrowych i przesyłają je poprzez master IO-Link do sterownika za pośrednictwem protokołu IO-Link.

Modularne systemy I/O (LioN-Link)

– ułatwiają łączenie dużej liczby czujników i elementów wykonawczych. Moduły I/O oparte na łączniku magistrali są rozmieszczane na obszarze niezależnie od systemu field bus i w sposób zdecentralizowany poprzez dwie linie. Możliwe jest podłączenie do 15 modułów na jednej linii. 

W każdym przypadku możliwe jest rozszerzenie o 100 m. Modularność pozwala na rozszerzenie systemu o kolejne moduły I/O, jeżeli zajdzie taka potrzeba – jest to typowa sytuacja w fabryce, gdy linia produkcyjna cały czas wymaga nowych czujników i elementów wykonawczych.

Moduly I/O Fieldbus (seria LioN)

 – współpracują z różnymi rodzajami systemów field bus, takimi jak PROFIBUS, DeviceNet, CANopen, Interbus i AS-Interface. Ze względu na wytrzymałą konstrukcję oraz doskonałą odporność na wibracje i uderzenia, moduły te wyróżniają się wysoką niezawodnością eksploatacyjną, dostępnością systemu i gwarantowanymi parametrami elektrycznymi.

Typowy stopień ochrony to IP67, co oznacza, że moduły są wodoodporne. Nieprzepuszczalność jest gwarantowana również dla różnych chłodziw i smarów.


Wszystkie moduły zostały opracowane z myślą o łatwości użycia. Są one przeznaczone szczególnie do środowisk charakteryzujących się występowaniem pyłu, wody i silnych wibracji. Wszystkie konektory w modułach Lumberg Automation są zgodne z normami branżowymi i w pełni kompatybilne z urządzeniami opartymi na modułach od innych producentów.

Wybrane moduły I/O firmy Lumberg Automation są stale dostępne w magazynie. Wszelkie inne produkty możemy dostarczyć na życzenie.

 

W przypadku zainteresowania innymi produktami firmy Lumberg Automation lub w celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl

Wideo

 

IO-Link is the first standardized I/O technology for communicating with sensors and actuators. Lumberg Automation LioN-Power IO-Link Masters and Hubs enable this standardization with several industry-first features.

źródło: http://www.soselectronic.pl/articles/lumberg-automation/wydajne-i-niedrogie-moduly-i-o-do-zastosowan-w-automatyce-przemyslowej-2290 

2019040305 / 17.04.2019 / Automatyzacja przemysłu / SOS electronic s.r.o. /

Czy pingwin przeżyłby na pustyni?
Czy pingwin przeżyłby na pustyni?
Jest to mało prawdopodobne. Podobnie żaden zwykły kabel sieciowy nie przetrwałby w trudnych warunkach przemysłowych bez uszkodzenia. Możesz zapobiec niepożądanym dodatkowym kosztom i zabezpieczyć swoją sieć, instalując wytrzymały kabel.
.....
W6100 gotowy na IPv6
Ogromny wzrost ilości urządzeń podłączonych do sieci IoT spowodował, że wymagana będzie dużo większa liczba adresów niż zapas znajdujący się w przestrzeni adresowej IPv4. Wiznet znalazł rozwiązanie.
.....
W6100 gotowy na IPv6
Wideo z webinarium na temat technologii LPWA
Wideo z webinarium na temat technologii LPWA
Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym „Webinarium SOS z Quectel: LPWA (NB-IoT + LTE Cat M1)”. Nie zawsze webinaria o tematyce technicznej cieszą się aż taką popularnością.
.....
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Nasz nowy dostawca USR IoT, to ekspert w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na produktach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem szeregowych sieci danych i zastosowań M2M. Fakt posiadania systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz ponad 20-lat doświadczenia w branży świadczą o wysokich kompetencjach naszego nowego dostawcy.
.....
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Szybkie tworzenie produktów ESP32 
Szybkie tworzenie produktów ESP32
ESP-Jumpstart to nowy przewodnik referencyjny firmy Espressif, mający na celu wspieranie wykonawców w szybkim przekształcaniu pomysłów w produkty.
.....
Moduł SVM30 – kompletne rozwiązanie dla zastosowań HVAC
SVM30 mierzy stężenie LZO, wilgotność względną i temperaturę oraz oblicza CO2eq ze zmierzonego stężenia H2. Wykorzystuje czujniki SGP30 i SHTC1. Na pierwszy rzut oka wydaje się jednak dość duży. Sprawdź razem z nami.
.....
Moduł SVM30 – kompletne rozwiązanie dla zastosowań HVAC
Seria THL15WI - moc 15 W w mniejszej obudowie
Seria THL15WI - moc 15 W w mniejszej obudowie
Wyższa sprawność energetyczna przy zachowaniu jakości i jednoczesnym obniżeniu kosztów. Takie parametry stanowiły podstawę do opracowania nowej rodziny produktów THL15WI firmy TRACO w metalowej obudowie o wym. 1 x 1 x 0,4″.
.....
Wysoka wydajność i dobra jakość lutowania ręcznego - porady praktyczne
Elementy uszkodzone przez wysoką temperaturę, słabo podgrzane złącza, krótka żywotność grotów i lutownic, słaby rozpływ lutu… Brzmi znajomo? Poniżej podajemy kilka odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące trudności związanych z lutowaniem ręcznym.
.....
Wysoka wydajność i dobra jakość lutowania ręcznego - porady praktyczne 
Jak szybko i łatwo zbudować inteligentne oświetlenie ulic
Jak szybko i łatwo zbudować inteligentne oświetlenie ulic
Za pomocą standaryzowanych komponentów TE Connectivity można zbudować unikalny system oświetlenia ulic. Znajdź w naszym asortymencie produkty dla siebie.
.....
Mały wielki przekaźnik
Niewielki, zaledwie 15 mm przekaźnik samochodowy FBR51ND12-WI wytrzymuje natężenia o wartości 35 A. W tym małym urządzeniu Japończycy „upakowali” wiele lat doświadczeń i precyzji. Niezawodny przekaźnik, który doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach poza motoryzacją.
.....
Mały wielki przekaźnik
Najpopularniejsze anteny ze złączami firmy 2J
Najpopularniejsze anteny ze złączami firmy 2J
Dobra antena jest gwarancją sukcesu. Nawet przy doskonałym zasięgu, z odpowiednio dobranym modułem IoT, powodzenie danego przedsięwzięcia jest zagrożone jeżeli zastosowany zostanie niewłaściwy model anteny. Dlatego też nie warto ryzykować – wybierz jedną spośród najczęściej stosowanych anten ze złączem firmy 2J.
.....
Systemy znakowania pozwalają zaoszczędzić czas
Prawidłowe znakowanie i jego wysoka jakość gwarantują bezproblemową i szybką pracę. Znakowanie wprowadza porządek w skomplikowanym systemie, a osoba, która je wykonuje nie musi tracić czasu na wyszukiwanie podzespołów!
.....
Systemy znakowania pozwalają zaoszczędzić czas
Złącza M.2 – Klucz do udanego połączenia
Złącza M.2 – Klucz do udanego połączenia
Początkowo znane były jako złącza nowej generacji (New Generation Form Factor). Obecnie złącza M.2 stopniowo zyskują coraz większą popularność niż miniPCIe, stając się standardowym rozwiązaniem w komputerach, urządzeniach komunikacyjnych i zastosowaniach M2M.
.....
Seria komputerów przemysłowych na szynie DIN
Seria NET i MIRO obejmuje szeroki asortyment modeli standardowych. Dodatkowo mocną stroną LexSystem jest możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb przy minimalnych kosztach dodatkowych.
.....
Seria komputerów przemysłowych na szynie DIN
Wysoka wydajność i dobra jakość lutowania ręcznego - porady praktyczne 
Wysoka wydajność i dobra jakość lutowania ręcznego - porady praktyczne
Elementy uszkodzone przez wysoką temperaturę, słabo podgrzane złącza, krótka żywotność grotów i lutownic, słaby rozpływ lutu… Brzmi znajomo? Poniżej podajemy kilka odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące trudności związanych z lutowaniem ręcznym.
.....
Złącza M.2 – Klucz do udanego połączenia
Początkowo znane były jako złącza nowej generacji (New Generation Form Factor). Obecnie złącza M.2 stopniowo zyskują coraz większą popularność niż miniPCIe, stając się standardowym rozwiązaniem w komputerach, urządzeniach komunikacyjnych i zastosowaniach M2M.
.....
Złącza M.2 – Klucz do udanego połączenia
Systemy znakowania pozwalają zaoszczędzić czas
Systemy znakowania pozwalają zaoszczędzić czas
Prawidłowe znakowanie i jego wysoka jakość gwarantują bezproblemową i szybką pracę. Znakowanie wprowadza porządek w skomplikowanym systemie, a osoba, która je wykonuje nie musi tracić czasu na wyszukiwanie podzespołów!
.....
Najpopularniejsze anteny ze złączami firmy 2J
Dobra antena jest gwarancją sukcesu. Nawet przy doskonałym zasięgu, z odpowiednio dobranym modułem IoT, powodzenie danego przedsięwzięcia jest zagrożone jeżeli zastosowany zostanie niewłaściwy model anteny. Dlatego też nie warto ryzykować – wybierz jedną spośród najczęściej stosowanych anten ze złączem firmy 2J.
.....
Najpopularniejsze anteny ze złączami firmy 2J
Firma tygodnia

TE Connectivity
Spis firm


SMA Solar Technology AG


TE Connectivity


akYtec GmbH


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


Pickering Interfaces Ltd


NEXPERIA


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


FAULHABER


Willow Technologies


Phoenix Contact


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


ACS Motion Control


Visual Communications Company, LLC


LASER COMPONENTS


Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


AERCO


MENCOM
Kalendarz
electronicAsia 2019, Hong Kong, 13.10.-16.10.2019
Hong Kong Electronics Fair, 13.10.-16.10.2019
TAITRONICS 2019, Taipei, Taiwan, 16.10.-18.10.2019
productronica 2019, Munich, DE, 12.-15.11.2019
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813