HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF
GT-900B
 
Zestawy walizkowe narzędzi firmy GOLDTOO
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Firma RS Components wprowadziła do ofert
MC4
 
Zestawy złącz solarnych MC4
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
G2RV-SR
 
Przekaźnikowe moduły sprzęgające OMRON s
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
Samsung PRO Endurance
 
Samsung PRO Endurance - nowy standard w

Wydajne i niedrogie moduły I/O do zastosowań w automatyce przemysłowej

Wydajne i niedrogie moduły I/O do zastosowań w automatyce przemysłowej

W naszej ofercie są już dostępne różne wersje modułów I/O IO-Link, modułów wieloprotokołowych i innych firmy Lumberg Automation – wszystkie w wytrzymałej obudowie o klasie szczelności IP65 lub wyższej.

Moduły I/O są obecne w prawie wszystkich urządzeniach przemysłowych. Są one wykorzystywane do optymalizacji oprzewodowania między PLC a czujnikami i elementami wykonawczymi.

Pasywne moduły I/O znajdują zastosowanie w prostych systemach, natomiast aktywne moduły I/O są wybierane w skomplikowanych systemach okablowania i oprzewodowania w zakładach produkcyjnych.

Firma Lumberg Automation oferuje niemal wszelkie możliwe rodzaje modułów I/O.

Pasívne moduly (ASB)

– typy podstawowe. Są produkowane w wersjach z tworzywa (serie ASB-S, ASB-C) oraz w wersjach z metalu (serie ASB-N, ASB-R) przeznaczonych dla bardzo agresywnych środowisk pracy.

 


Na potrzeby łączenia ze sterownikiem PLC, moduły mogą być łączone przewodowo (przewodem sterującym) lub wtykowo (za pomocą konektorów M12 lub M23, co ułatwia naprawę lub wymianę).

Wadą modułów pasywnych są grube przewody, ponieważ każde wejście lub wyjście musi być połączone bezpośrednio z PLC. Urządzenia zewnętrzne są łączone poprzez konektory M8 lub M12.Moduły wieloprotokołowe (LioN Power)

– jedno urządzenie obsługuje trzy główne protokoły Ethernet – ProfiNet, Ethernet/IP oraz EtherCAT. Dzięki temu, moduły te można bardzo łatwo można zaimplementować w istniejącym systemie bez dokonywania skomplikowanej konfiguracji.

Pełne oprzewodowanie obejmuje po prostu przewód zasilający i przewód danych. Na potrzeby zasilania możemy wykorzystać 2 konektory – M12 lub większe 7/8”. Moduły mogą mieć 16 wejść/wyjść cyfrowych (uniwersalnych) lub 16 wejść cyfrowych, 16 wyjść cyfrowych lub 8 wejść/8 wyjść cyfrowych.


Jednostki sterowania rozproszonego (LioN-P DCU1)

– łączą w jednym urządzeniu zalety wieloprotokołowych modułów I/O i sterowników programowalnych (PLC), pozwalając łatwo dostosować parametry funkcji automatyki. Wykonują proste operacje logiczne bardziej skomplikowanych systemów sterowania, bez nadrzędnego układu sterowania PLC. W przypadku jego awarii, mogą wykonywać podstawowe funkcje.

Moduły dostępne są w 2 wersjach – pierwsza wyposażona jest w 16 wejść/wyjść cyfrowych, natomiast druga w 8 wejść cyfrowych i 8 wyjść cyfrowych. Mniejszy konektor M12 używany jest do podłączenia przewodu zasilającego.


Mastery IO-Link

– oparte na poprzednich wersjach z nowym konektorem mocy M12 kodowanym jako L, dodają interfejs systemu IO-Link. Ten stosunkowo nowy interfejs jest używany w nowych złożonych zastosowaniach oraz umożliwia łączność z różnymi inteligentnymi czujnikami.

Typowe zastosowanie to zróżnicowane pomiary z cyfrowym przesyłem pomierzonych wartości bez jakichkolwiek zniekształceń.

Bardzo przydatną cechą jest możliwość zdalnej konfiguracji lub diagnostyki czujnika. W serii dostępnych jest wiele różnych wersji modułu, nawet bardzo wąskie wersje o szerokości 30 mm. Dostępne są moduły wieloprotokołowe, moduły ProfiNet lub koncentratory IO-Link. Koncentratory te odbierają do 16 standardowych sygnałów cyfrowych i przesyłają je poprzez master IO-Link do sterownika za pośrednictwem protokołu IO-Link.

Modularne systemy I/O (LioN-Link)

– ułatwiają łączenie dużej liczby czujników i elementów wykonawczych. Moduły I/O oparte na łączniku magistrali są rozmieszczane na obszarze niezależnie od systemu field bus i w sposób zdecentralizowany poprzez dwie linie. Możliwe jest podłączenie do 15 modułów na jednej linii. 

W każdym przypadku możliwe jest rozszerzenie o 100 m. Modularność pozwala na rozszerzenie systemu o kolejne moduły I/O, jeżeli zajdzie taka potrzeba – jest to typowa sytuacja w fabryce, gdy linia produkcyjna cały czas wymaga nowych czujników i elementów wykonawczych.

Moduly I/O Fieldbus (seria LioN)

 – współpracują z różnymi rodzajami systemów field bus, takimi jak PROFIBUS, DeviceNet, CANopen, Interbus i AS-Interface. Ze względu na wytrzymałą konstrukcję oraz doskonałą odporność na wibracje i uderzenia, moduły te wyróżniają się wysoką niezawodnością eksploatacyjną, dostępnością systemu i gwarantowanymi parametrami elektrycznymi.

Typowy stopień ochrony to IP67, co oznacza, że moduły są wodoodporne. Nieprzepuszczalność jest gwarantowana również dla różnych chłodziw i smarów.


Wszystkie moduły zostały opracowane z myślą o łatwości użycia. Są one przeznaczone szczególnie do środowisk charakteryzujących się występowaniem pyłu, wody i silnych wibracji. Wszystkie konektory w modułach Lumberg Automation są zgodne z normami branżowymi i w pełni kompatybilne z urządzeniami opartymi na modułach od innych producentów.

Wybrane moduły I/O firmy Lumberg Automation są stale dostępne w magazynie. Wszelkie inne produkty możemy dostarczyć na życzenie.

 

W przypadku zainteresowania innymi produktami firmy Lumberg Automation lub w celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt pod adresem info@soselectronic.pl

Wideo

 

IO-Link is the first standardized I/O technology for communicating with sensors and actuators. Lumberg Automation LioN-Power IO-Link Masters and Hubs enable this standardization with several industry-first features.

źródło: http://www.soselectronic.pl/articles/lumberg-automation/wydajne-i-niedrogie-moduly-i-o-do-zastosowan-w-automatyce-przemyslowej-2290 

2019040305 / 17.04.2019 / Automatyzacja przemysłu / SOS electronic s.r.o. /

Złącza M.2 – Klucz do udanego połączenia
Złącza M.2 – Klucz do udanego połączenia
Początkowo znane były jako złącza nowej generacji (New Generation Form Factor). Obecnie złącza M.2 stopniowo zyskują coraz większą popularność niż miniPCIe, stając się standardowym rozwiązaniem w komputerach, urządzeniach komunikacyjnych i zastosowaniach M2M.
.....
Systemy znakowania pozwalają zaoszczędzić czas
Prawidłowe znakowanie i jego wysoka jakość gwarantują bezproblemową i szybką pracę. Znakowanie wprowadza porządek w skomplikowanym systemie, a osoba, która je wykonuje nie musi tracić czasu na wyszukiwanie podzespołów!
.....
Systemy znakowania pozwalają zaoszczędzić czas
Najpopularniejsze anteny ze złączami firmy 2J
Najpopularniejsze anteny ze złączami firmy 2J
Dobra antena jest gwarancją sukcesu. Nawet przy doskonałym zasięgu, z odpowiednio dobranym modułem IoT, powodzenie danego przedsięwzięcia jest zagrożone jeżeli zastosowany zostanie niewłaściwy model anteny. Dlatego też nie warto ryzykować – wybierz jedną spośród najczęściej stosowanych anten ze złączem firmy 2J.
.....
Największy wentylator, jaki kiedykolwiek widzieliście...
Z pewnością spotkaliście się już z wentylatorem, który jest większy niż proponowany model S6D800-AD01-01 firmy EBMPAPST. Jednak dla osoby, która widuje wentylatory tylko w notebookach, wymiary tego modelu są naprawdę imponujące - brakuje mu zaledwie 4 centymetrów do 1 metra. Rozwiązanie to stosowane jest w chłodnictwie i wentylacji.
.....
Największy wentylator, jaki kiedykolwiek widzieliście...
Seria THL15WI - moc 15 W w mniejszej obudowie
Seria THL15WI - moc 15 W w mniejszej obudowie
Wyższa sprawność energetyczna przy zachowaniu jakości i jednoczesnym obniżeniu kosztów. Takie parametry stanowiły podstawę do opracowania nowej rodziny produktów THL15WI firmy TRACO w metalowej obudowie o wym. 1 x 1 x 0,4″.
.....
Jak stworzyć rozwiązanie IoT w kilka godzin?
To bardzo proste. Wybierz swój ulubiony sprzęt Aaeon, podłącz do niego czujniki i elementy wykonawcze, zainstaluj system operacyjny Windows 10 IoT Enterprise LTSB, napisz swój program i skonfiguruj usługi w chmurze Microsoft Azure.
.....
Jak stworzyć rozwiązanie IoT w kilka godzin?
Niskoprofilowa dioda LED – czy to możliwe?
Niskoprofilowa dioda LED – czy to możliwe?
Seria KPTR firmy Kingbright umożliwia odwrotny montaż, dzięki czemu diodę LED można ukryć w płytce drukowanej.
.....
TMPS10 - ultrakompaktowe rozwiązanie do zasilania urządzeń IoT
Rodzina hermetyzowanych przetwornic 10W AC/DC TRACO jest wyjątkowa nie tylko ze względu na swoje ultrakompaktowe wymiary i dużą wydajność. Przetwornice te stanowią idealne rozwiązanie do zastosowań w branży IT, komunikacji i elektronice domowej.
.....
TMPS10 - ultrakompaktowe rozwiązanie do zasilania urządzeń IoT
Wydajne i niedrogie moduły I/O do zastosowań w automatyce przemysłowej
Wydajne i niedrogie moduły I/O do zastosowań w automatyce przemysłowej
W naszej ofercie są już dostępne różne wersje modułów I/O IO-Link, modułów wieloprotokołowych i innych firmy Lumberg Automation – wszystkie w wytrzymałej obudowie o klasie szczelności IP65 lub wyższej.
.....
Czego możesz nie wiedzieć o przełącznikach...
Najważniejsze informacje można znaleźć na samym przełączniku kołyskowym, zakładając, że użytkownik zna podstawowe oznaczenia.
.....
Czego możesz nie wiedzieć o przełącznikach...
Moduły LPWA dla sieci przyszłości 
Moduły LPWA dla sieci przyszłości
Moduły IoT niskiej prędkości będą w przyszłości używane w większości zastosowań.
.....
Skorzystaj z gotowego do użycia modułu z czujnikiem SHT30
SHTxx senzory merajú relatCzujniki SHTxx mierzą wilgotność względną oraz temperaturę w ich bezpośrednim otoczeniu. Ale co w sytuacji, gdy PCB nie pozwala na umieszczenie czujnika w optymalnym położeniu?
.....
Skorzystaj z gotowego do użycia modułu z czujnikiem SHT30
Niezawodność i rozsądna cena produktów Euroclamp
Niezawodność i rozsądna cena produktów Euroclamp
Wysokiej jakości listwy zaciskowe do montażu na płytce drukowanej oraz obudowy urządzeń elektronicznych na szynę DIN bezpośrednio od włoskiego producenta - z możliwością dostosowania do konkretnych potrzeb klienta.
.....
Jak dobrać odpowiednie źródło zasilania?
Dane dotyczące osiągów pojazdu. Niewyczerpane źródło tematów dla sprzedawców, właścicieli i miłośników samochodów. Czy konsument został wprowadzony w błąd, gdy jego auto zużywa średnio 1 do 2 litrów więcej niż określił to producent?
.....
Jak dobrać odpowiednie źródło zasilania?
Stoisko SOS Electronic na targach Embedded World 2019
Stoisko SOS Electronic na targach Embedded World 2019
Pod koniec lutego 2019 wybierz się do Norymbergi. We wtorek 26 lutego 2019 r. rozpoczynają się targi wystawiennicze, w czasie których odbędzie się również konferencja poświęcona systemom wbudowanym .
.....
Projektowanie płytek obwodów drukowanych - Ogólne zasady (Część 1)
Jak prawidłowo projektować płytki PCB w sposób oszczędny pod względem produkcji i układu? Jakie są najważniejsze zasady projektowania płytek PCB? Jaka jest technologia produkcji obwodów drukowanych PCB? Opracowaliśmy serię artykułów dotyczących projektowania płytek PCB.
.....
Projektowanie płytek obwodów drukowanych - Ogólne zasady (Część 1)
Stabilizator napięcia LT8641 firmy Linear Technology oferuje unikalny zestaw cech funkcjonalnych
Stabilizator napięcia LT8641 firmy Linear Technology oferuje unikalny zestaw cech funkcjonalnych
LT8641 posiada szereg zalet jak np. architektura układu impulsowego, która nie generuje szumów, modulacja częstotliwości impulsowej o szerokim widmie, częstotliwość impulsowa do 3 MHz, prostowanie synchroniczne, zakres napięcia wejściowego 3 ÷ 65 V, prąd wyjściowy 3,5 A i wiele innych.
.....
Radiowe moduły o dużym zasięgu i małym zużyciem energii? Tak, LoRaWAN!
Ostatnio dużo się mówi o modulacji LoRa, która potrafi pokonać wiele przeszkód stojących na drodze w celu stworzenia komunikacji bezprzewodowej na długich dystansach i jednocześnie niskim zużyciem energii. Ta technologia jest idealnym kombinacją dla aplikacji IoT.
.....
Radiowe moduły o dużym zasięgu i małym zużyciem energii? Tak, LoRaWAN!
Firma tygodnia

TE Connectivity
Spis firm


SMA Solar Technology AG


TE Connectivity


akYtec GmbH


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor


ROHM Semiconductor


ČEZ a.s.


Pickering Interfaces Ltd


NEXPERIA


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


FAULHABER


Willow Technologies


Phoenix Contact


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


ACS Motion Control


Visual Communications Company, LLC


LASER COMPONENTS


Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Apacer Technology Inc.


Pico Technology


LEM


AERCO


MENCOM
Kalendarz
MWC Shanghai 2019, 26.6.-28.6.2019
SENSOR+TEST 2018, 26.-29.6.2019, Nuremberg, DE
electronicAsia 2019, Hong Kong, 13.10.-16.10.2019
Hong Kong Electronics Fair, 13.10.-16.10.2019
TAITRONICS 2019, Taipei, Taiwan, 16.10.-18.10.2019
productronica 2019, Munich, DE, 12.-15.11.2019
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813