HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF
GT-900B
 
Zestawy walizkowe narzędzi firmy GOLDTOO
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Firma RS Components wprowadziła do ofert
MC4
 
Zestawy złącz solarnych MC4
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
G2RV-SR
 
Przekaźnikowe moduły sprzęgające OMRON s
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
SSD NVMe 970 PRO
 
Samsung SSD NVMe 970 PRO i EVO – nowe st

Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje

Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje

Najlepsze funkcje w swojej klasie oraz możliwość dalszej rozbudowy: przedstawiamy oscyloskopy Rohde & Schwarz serii RTB 200x.

Trudno o bardziej uniwersalny przyrząd pomiarowy niż oscyloskop. Co więcej, niewiele urządzeń jest poddawanych ciągłemu procesowi udoskonalania, tak jak ma to miejsce w przypadku tych urządzeń. Komponenty, oscyloskopy oraz oprogramowanie sprzętowe do sterowania, dekodowania i regulacji dokładności pomiaru są nieustannie ulepszane.

Oczywiście, wasz dziesięcio-, dwudziestoletni czy nawet starszy oscyloskop może wciąż działać prawidłowo, a nawet – pod pewnymi względami – doskonale. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zarówno możliwości, jak i komfort pracy ze współczesnymi oscyloskopami są wręcz niewiarygodne.

Oscyloskop jest uważany za podstawowy i najważniejszy przyrząd wykorzystywany podczas konstruowania urządzeń elektronicznych. Nawet dla projektantów, którzy pracują nad niemal gotowymi podzespołami lub tworzą głównie oprogramowanie, oscyloskop jest najbardziej efektywnym urządzeniem do wykrywania problemów lub dostrajania systemu jako całości.

Jeżeli jesteście przyzwyczajeni do podstawowego oscyloskopu cyfrowego, prawdopodobnie zdziwi was ilość funkcji oraz możliwości nowoczesnych oscyloskopów.

Przykładowo: Dwa lata temu, oscyloskop RS RTB200x. został zaprezentowany jako ciekawy nowy produkt w naszym artykule Siła jest w dziesiątce. Od tego czasu stał się on jednym z najbardziej udanych modeli w sektorze przyrządów pomiarowych. Biorąc pod uwagę parametry urządzenia, cena tego modelu jest niezwykle atrakcyjna.Już na pierwszy rzut oka RTB200x robi naprawdę dobre wrażenie. Większą część panelu przedniego zajmuje najistotniejszy element urządzenia – duży wyświetlacz o przekątnej 10,1 cali.

Nie ma konieczności wdawania się w szczegóły i prezentowania danych technicznych: poniżej przedstawiamy kilka cech (będących standardem w przypadku droższych urządzeń), które można znaleźć w oscyloskopach Rohde & Schwarz serii RTB 2000.

10-bitowa rozdzielczość gwarantująca dokładniejsze pomiary oraz pamięć pozwalająca na zapisanie 10 milionów próbek
Nic dodać, nic ująć. Zamiast 256 linii mamy ich 1024, co przekłada się na czterokrotnie lepszą rozdzielczość. Tego rodzaju wyświetlacz może okazać się szczególnie przydatny podczas wykonywania pomiarów słabych sygnałów lub kiedy chcemy zbadać niewielkie różnice w sygnałach. Wysoka rozdzielczość jest tutaj ogromną zaletą, ponieważ zapewnia dużo dokładniejszy pomiar niż standardowe oscyloskopy 8-bitowe. Kolejną mocną stroną tego urządzenia jest niskoszumowy konwerter analogowo-cyfrowy.
Duża pamięć, w której zmieścić można 10 mln wzorów, z możliwością rozbudowy do 160 mln wzorów w przypadku pamięci segmentowej.

Komentarze i etykiety na ekranie, łatwe wysyłanie
Czy próbowaliście kiedyś dodać opis do zrzutu ekranu w programie graficznym? Obecnie wiele oscyloskopów RS posiada funkcje dodawania opisów bezpośrednio z poziomu wyświetlacza. Wynik można wyeksportować przy pomocy jednego przycisku na oscyloskopie. I gotowe!

Zdalne sterowanie i wyświetlanie za pośrednictwem sieci LAN
Interfejs webowy działa na tej samej zasadzie, co ręczna obsługa oscyloskopu. Na ekranie komputera widoczny jest kompletny oscyloskop; rozkład i funkcje elementów sterowania odpowiadają rzeczywistości. Niektóre pomiary łatwiej jest wykonać, jeżeli posiadamy możliwość natychmiastowego zapisania zmierzonych wartości na komputerze. Jest to idealne narzędzie dla nauczycieli demonstrujących uczniom sposób funkcjonowania oscyloskopu.

Interfejs ethernet oscyloskopu może być również wykorzystany do bezpośredniego wyświetlenia zawartości ekranu przez projektor multimedialny. To doskonałe narzędzie dla szkół; może być również posłużyć podczas prezentacji urządzeń klientom, np. do pokazania parametrów sprzętu.

Analiza częstotliwościowa (FFT)
Seria RTB200x w wersji podstawowej jest standardowo wyposażona w funkcję analizy częstotliwościowej.

Test maski
Na ekranie pokazuje się okresowy przebieg. Zamiast zdawać się na domysły, czy zachodzą w nim okazjonalne nieregularności, albo stale monitorować urządzenie – ryzykując przy tym, że i tak nie zauważy się odchyleń – można skorzystać z udogodnienia oferowanego przez urządzenie. Granica dookoła sygnału (automatyczna lub ustawiona przez użytkownika) wyraźnie pokaże każde przekroczenie wcześniej ustawionego przedziału – w poziomie i w pionie.

Duży wyświetlacz z pojemnościowym panelem dotykowym
7, 8 czy 10 cali? Większość oscyloskopów RS została wyposażona w wysokiej rozdzielczości wyświetlacz 10,1 cali. Dziś powszechnie wiadomo, że szczegóły są znacznie lepiej widoczne na większym wyświetlaczu, nawet jeśli różnica wynosi „tylko” 1 cal.

Podświetlane przełączniki i przyciski
Jeżeli jeden z elementów sterowania jest podświetlony, oznacza to, że dana funkcja lub kanał jest aktywny. Ta przydatna opcja ułatwia obsługę oscyloskopu.

Autoset
Jest to dość powszechna funkcja, mimo to nie wszyscy producenci mają ją w swojej ofercie. Po wciśnięciu przycisku „Autoset” oscyloskop próbuje ustawić bazę czasową oraz rozdzielczość pionową, aby użytkownik mógł zobaczyć wszystkie istotne parametry mierzonego sygnału.

Demo
Opcja szczególnie przydatna na początku użytkowania oscyloskopu, demonstrująca poszczególne funkcje urządzenia.

Odpowiedź częstotliwościowa (charakterystyka Bodego)
Amplituda i faza w danym zakresie częstotliwości – z opcjonalną funkcją K36-RTB użytkownicy mają możliwość sprawdzenia różnych filtrów, odpowiedzi częstotliwościowej oraz stabilności posiadanego zasilacza impulsowego itd. W zakresie 10 Hz-25 MHz do 500 punktów na dekadę.

Szeroki wybór sond
Sondy pasywne, aktywne, wysokonapięciowe, różnicowe, izolowane, z dużym przesunięciem DC, prądowe itd. Możecie wybierać spośród szerokiej oferty sond, którą znajdziecie w broszurze.

Warto wspomnieć, iż wiele urządzeń Rohde & Schwarz można często kupić w specjalnych zestawach promocyjnych, np. z pakietem wszystkich opcji z rabatem do kilkudziesięciu procent. Często dostępne są również atrakcyjne promocje dla szkół.

Jeżeli interesują cię produkty Rohde&Schwarz lub chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, skontaktuj się z nami i wyślij wiadomość na adres info@soselectronic.pl

Wideo

R&S®RTB2000 - Frequency Analysis mode as a standard feature

2019090405 / 25.09.2019 / Technika pomiarowa / SOS electronic s.r.o. /

Kryształy kwarcowe i rezonatory kwarcowe Ansen
Kryształy kwarcowe i rezonatory kwarcowe Ansen
Bez rezonatorów kwarcowych nie byłoby komunikacji bezprzewodowej, odbiorników GPS ani Ethernetu. Z tego powodu poszerzamy grono naszych dostawców o znanego producenta, firmę Ansen. Pomimo dostępności nowych technologii, takich jak generatory MEMS, rezonatory kwarcowe pozostają dominującym źródłem dokładnej i stabilnej częstotliwości.
.....
6x6 – nowe obudowy dla twoich urządzeń
Jeżeli jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego rozmiaru wśród obudów przemysłowych Hammond serii 1554 lub 1555, właśnie nadeszła chwila, kiedy Ci się to uda. Hammond oferuje 6 nowych wielkości i 36 różnych kombinacji popularnych plastikowych obudów.
.....
6x6 – nowe obudowy dla twoich urządzeń
EA PlugS – niewielkich rozmiarów wyświetlacz OLED z wartością dodaną
EA PlugS – niewielkich rozmiarów wyświetlacz OLED z wartością dodaną
Obsługa grafiki, interfejs USB, pojemnościowy panel dotykowy, estetyczna szklana ramka i łatwa instalacja – same zalety z puntu widzenia łatwego i szybkiego opracowywania aplikacji sprzętowych.
.....
Seria MSM LA – przełączniki dwupozycyjne odporne na akty wandalizmu
Oferta wyłączników chwilowych odpornych na akty wandalizmu jest dość szeroka, jednak na rynku znaleźć można znacznie mniej przełączników dwupozycyjnych tego rodzaju. Rozszerzyliśmy naszą ofertę o podstawowy zakres wandaloodpornych przełączników dwupozycyjnych serii MSM LA 19 firmy SCHURTER.
.....
Seria MSM LA – przełączniki dwupozycyjne odporne na akty wandalizmu 
Apacer wprowadza nowe technologie do SSD
Apacer wprowadza nowe technologie do SSD
Nowe dyski SSD wyprodukowane przez Apacer posiadają wysoką integralność, charakteryzują się długim okresem użytkowania, bezpieczeństwem i „przeżywalnością” danych. W jaki sposób osiągnięto ten cel?
.....
Zyskaj więcej miejsca na PCB z TEL 10WI
Przetwornica DC/DC 10W TRACO POWER do zastosowań z ograniczoną ilością dostępnego miejsca.
.....
Zyskaj więcej miejsca na PCB z TEL 10WI
Ponad 100 nowych aktywnych grotów przeznaczonych do każdego rodzaju złącza lutowniczego
Ponad 100 nowych aktywnych grotów przeznaczonych do każdego rodzaju złącza lutowniczego
Największe poszerzenie oferty produktów firmy Weller obejmuje dwie rękojeści do lutownicy i ponad 100 grotów z aktywnym podgrzewaniem odpowiednich do lutowania pod mikroskopem elementów chłodzących i diod LED na płytkach drukowanych na bazie aluminium.
.....
Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje
Najlepsze funkcje w swojej klasie oraz możliwość dalszej rozbudowy: przedstawiamy oscyloskopy Rohde & Schwarz serii RTB 200x.
.....
Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje
Wymień swój przekaźnik na lepszy model
Wymień swój przekaźnik na lepszy model
Finder zaproponuje Ci nowe, uniwersalne i tańsze rozwiązanie. Dobrze znane przekaźniki serii 44.52 i 44.62 zostaną zastąpione przez nową serię 40.62.
.....
WINSTA - perfekcja w każdym szczególe
Winstato system instalacji wtykowych oferowany przez firmę WAGO. System został opracowany szczególnie na potrzeby tworzenia instalacji budowlanych i oferuje połączenia do praktycznie każdego budynku, od linii elektrycznych po przewody magistrali sterowniczych.
.....
WINSTA - perfekcja w każdym szczególe
Sensirion – producent czujników
Sensirion – producent czujników
Przegląd podstawowych informacji oraz wskazówki dotyczące czujników CO2, lotnych związków organicznych, wilgotności, temperatury oraz przepływu cieczy i gazu. Jeśli szukasz rozwiązania w zakresie czujników, Sensirion Cię nie zawiedzie.
.....
Webinarium: Jak skonfigurować PICO-PI-IMX8M-MINI-2G-DEV dla pierwszej aplikacji Qt?


SOS electronic Termin: 2019.09.11 10:00 - 11:00
.....
Webinarium: Jak skonfigurować PICO-PI-IMX8M-MINI-2G-DEV dla pierwszej aplikacji Qt?
Kryształy kwarcowe i rezonatory kwarcowe Ansen
Kryształy kwarcowe i rezonatory kwarcowe Ansen
Bez rezonatorów kwarcowych nie byłoby komunikacji bezprzewodowej, odbiorników GPS ani Ethernetu. Z tego powodu poszerzamy grono naszych dostawców o znanego producenta, firmę Ansen. Pomimo dostępności nowych technologii, takich jak generatory MEMS, rezonatory kwarcowe pozostają dominującym źródłem dokładnej i stabilnej częstotliwości.
.....
Czy pingwin przeżyłby na pustyni?
Jest to mało prawdopodobne. Podobnie żaden zwykły kabel sieciowy nie przetrwałby w trudnych warunkach przemysłowych bez uszkodzenia. Możesz zapobiec niepożądanym dodatkowym kosztom i zabezpieczyć swoją sieć, instalując wytrzymały kabel.
.....
Czy pingwin przeżyłby na pustyni?
W6100 gotowy na IPv6
W6100 gotowy na IPv6
Ogromny wzrost ilości urządzeń podłączonych do sieci IoT spowodował, że wymagana będzie dużo większa liczba adresów niż zapas znajdujący się w przestrzeni adresowej IPv4. Wiznet znalazł rozwiązanie.
.....
Wideo z webinarium na temat technologii LPWA
Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym „Webinarium SOS z Quectel: LPWA (NB-IoT + LTE Cat M1)”. Nie zawsze webinaria o tematyce technicznej cieszą się aż taką popularnością.
.....
Wideo z webinarium na temat technologii LPWA
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Nasz nowy dostawca USR IoT, to ekspert w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na produktach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem szeregowych sieci danych i zastosowań M2M. Fakt posiadania systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz ponad 20-lat doświadczenia w branży świadczą o wysokich kompetencjach naszego nowego dostawcy.
.....
Szybkie tworzenie produktów ESP32
ESP-Jumpstart to nowy przewodnik referencyjny firmy Espressif, mający na celu wspieranie wykonawców w szybkim przekształcaniu pomysłów w produkty.
.....
Szybkie tworzenie produktów ESP32 
Firma tygodnia

BOSCH
Spis firm


BOSCH


TE Connectivity


akYtec GmbH


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor
ČEZ a.s.


Pickering Interfaces Ltd


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


FAULHABER


Willow Technologies


Phoenix Contact


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


ACS Motion Control


LASER COMPONENTS


Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Pico Technology


LEM


AERCO


MENCOM


Analog Devices


HIROSE ELECTRIC CO., LTD
Kalendarz
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813