Spis firm
 

STMicroelectronics
 

Texas Instruments
 

Advantech
 

Microchip Technology Inc.
 

Molex, LLC
 

ON Semiconductor
 

NeoPhotonics
 

Murata Manufacturing Co.,
 

NEXPERIA
 

FARNELL
 

ICP Deutschland GmbH
 

SEMTECH
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

BOSCH
 

TE Connectivity
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF
GT-900B
 
Zestawy walizkowe narzędzi firmy GOLDTOO
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Firma RS Components wprowadziła do ofert
MC4
 
Zestawy złącz solarnych MC4
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
G2RV-SR
 
Przekaźnikowe moduły sprzęgające OMRON s
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
SSD NVMe 970 PRO
 
Samsung SSD NVMe 970 PRO i EVO – nowe st

Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje

Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje

Najlepsze funkcje w swojej klasie oraz możliwość dalszej rozbudowy: przedstawiamy oscyloskopy Rohde & Schwarz serii RTB 200x.

Trudno o bardziej uniwersalny przyrząd pomiarowy niż oscyloskop. Co więcej, niewiele urządzeń jest poddawanych ciągłemu procesowi udoskonalania, tak jak ma to miejsce w przypadku tych urządzeń. Komponenty, oscyloskopy oraz oprogramowanie sprzętowe do sterowania, dekodowania i regulacji dokładności pomiaru są nieustannie ulepszane.

Oczywiście, wasz dziesięcio-, dwudziestoletni czy nawet starszy oscyloskop może wciąż działać prawidłowo, a nawet – pod pewnymi względami – doskonale. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zarówno możliwości, jak i komfort pracy ze współczesnymi oscyloskopami są wręcz niewiarygodne.

Oscyloskop jest uważany za podstawowy i najważniejszy przyrząd wykorzystywany podczas konstruowania urządzeń elektronicznych. Nawet dla projektantów, którzy pracują nad niemal gotowymi podzespołami lub tworzą głównie oprogramowanie, oscyloskop jest najbardziej efektywnym urządzeniem do wykrywania problemów lub dostrajania systemu jako całości.

Jeżeli jesteście przyzwyczajeni do podstawowego oscyloskopu cyfrowego, prawdopodobnie zdziwi was ilość funkcji oraz możliwości nowoczesnych oscyloskopów.

Przykładowo: Dwa lata temu, oscyloskop RS RTB200x. został zaprezentowany jako ciekawy nowy produkt w naszym artykule Siła jest w dziesiątce. Od tego czasu stał się on jednym z najbardziej udanych modeli w sektorze przyrządów pomiarowych. Biorąc pod uwagę parametry urządzenia, cena tego modelu jest niezwykle atrakcyjna.Już na pierwszy rzut oka RTB200x robi naprawdę dobre wrażenie. Większą część panelu przedniego zajmuje najistotniejszy element urządzenia – duży wyświetlacz o przekątnej 10,1 cali.

Nie ma konieczności wdawania się w szczegóły i prezentowania danych technicznych: poniżej przedstawiamy kilka cech (będących standardem w przypadku droższych urządzeń), które można znaleźć w oscyloskopach Rohde & Schwarz serii RTB 2000.

10-bitowa rozdzielczość gwarantująca dokładniejsze pomiary oraz pamięć pozwalająca na zapisanie 10 milionów próbek
Nic dodać, nic ująć. Zamiast 256 linii mamy ich 1024, co przekłada się na czterokrotnie lepszą rozdzielczość. Tego rodzaju wyświetlacz może okazać się szczególnie przydatny podczas wykonywania pomiarów słabych sygnałów lub kiedy chcemy zbadać niewielkie różnice w sygnałach. Wysoka rozdzielczość jest tutaj ogromną zaletą, ponieważ zapewnia dużo dokładniejszy pomiar niż standardowe oscyloskopy 8-bitowe. Kolejną mocną stroną tego urządzenia jest niskoszumowy konwerter analogowo-cyfrowy.
Duża pamięć, w której zmieścić można 10 mln wzorów, z możliwością rozbudowy do 160 mln wzorów w przypadku pamięci segmentowej.

Komentarze i etykiety na ekranie, łatwe wysyłanie
Czy próbowaliście kiedyś dodać opis do zrzutu ekranu w programie graficznym? Obecnie wiele oscyloskopów RS posiada funkcje dodawania opisów bezpośrednio z poziomu wyświetlacza. Wynik można wyeksportować przy pomocy jednego przycisku na oscyloskopie. I gotowe!

Zdalne sterowanie i wyświetlanie za pośrednictwem sieci LAN
Interfejs webowy działa na tej samej zasadzie, co ręczna obsługa oscyloskopu. Na ekranie komputera widoczny jest kompletny oscyloskop; rozkład i funkcje elementów sterowania odpowiadają rzeczywistości. Niektóre pomiary łatwiej jest wykonać, jeżeli posiadamy możliwość natychmiastowego zapisania zmierzonych wartości na komputerze. Jest to idealne narzędzie dla nauczycieli demonstrujących uczniom sposób funkcjonowania oscyloskopu.

Interfejs ethernet oscyloskopu może być również wykorzystany do bezpośredniego wyświetlenia zawartości ekranu przez projektor multimedialny. To doskonałe narzędzie dla szkół; może być również posłużyć podczas prezentacji urządzeń klientom, np. do pokazania parametrów sprzętu.

Analiza częstotliwościowa (FFT)
Seria RTB200x w wersji podstawowej jest standardowo wyposażona w funkcję analizy częstotliwościowej.

Test maski
Na ekranie pokazuje się okresowy przebieg. Zamiast zdawać się na domysły, czy zachodzą w nim okazjonalne nieregularności, albo stale monitorować urządzenie – ryzykując przy tym, że i tak nie zauważy się odchyleń – można skorzystać z udogodnienia oferowanego przez urządzenie. Granica dookoła sygnału (automatyczna lub ustawiona przez użytkownika) wyraźnie pokaże każde przekroczenie wcześniej ustawionego przedziału – w poziomie i w pionie.

Duży wyświetlacz z pojemnościowym panelem dotykowym
7, 8 czy 10 cali? Większość oscyloskopów RS została wyposażona w wysokiej rozdzielczości wyświetlacz 10,1 cali. Dziś powszechnie wiadomo, że szczegóły są znacznie lepiej widoczne na większym wyświetlaczu, nawet jeśli różnica wynosi „tylko” 1 cal.

Podświetlane przełączniki i przyciski
Jeżeli jeden z elementów sterowania jest podświetlony, oznacza to, że dana funkcja lub kanał jest aktywny. Ta przydatna opcja ułatwia obsługę oscyloskopu.

Autoset
Jest to dość powszechna funkcja, mimo to nie wszyscy producenci mają ją w swojej ofercie. Po wciśnięciu przycisku „Autoset” oscyloskop próbuje ustawić bazę czasową oraz rozdzielczość pionową, aby użytkownik mógł zobaczyć wszystkie istotne parametry mierzonego sygnału.

Demo
Opcja szczególnie przydatna na początku użytkowania oscyloskopu, demonstrująca poszczególne funkcje urządzenia.

Odpowiedź częstotliwościowa (charakterystyka Bodego)
Amplituda i faza w danym zakresie częstotliwości – z opcjonalną funkcją K36-RTB użytkownicy mają możliwość sprawdzenia różnych filtrów, odpowiedzi częstotliwościowej oraz stabilności posiadanego zasilacza impulsowego itd. W zakresie 10 Hz-25 MHz do 500 punktów na dekadę.

Szeroki wybór sond
Sondy pasywne, aktywne, wysokonapięciowe, różnicowe, izolowane, z dużym przesunięciem DC, prądowe itd. Możecie wybierać spośród szerokiej oferty sond, którą znajdziecie w broszurze.

Warto wspomnieć, iż wiele urządzeń Rohde & Schwarz można często kupić w specjalnych zestawach promocyjnych, np. z pakietem wszystkich opcji z rabatem do kilkudziesięciu procent. Często dostępne są również atrakcyjne promocje dla szkół.

Jeżeli interesują cię produkty Rohde&Schwarz lub chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, skontaktuj się z nami i wyślij wiadomość na adres info@soselectronic.pl

Wideo

R&S®RTB2000 - Frequency Analysis mode as a standard feature

2019090405 / 25.09.2019 / Technika pomiarowa / SOS electronic s.r.o. /

Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą również oprawami inteligentnymi. Kluczowym elementem takich opraw są złączki, takie jak seria LUMAWISE Endurance S. Można je znaleźć w naszej ofercie pod marką TE Connectivity, firmy będącej członkiem konsorcjum Zhaga Consortium – organizacji standaryzującej komponenty oświetlenia LED w miejscach publicznych.
.....
Pierwszy na świecie moduł obsługujący dwa tryby: GSM i NB2
Quectel Wireless Solutions, wiodący globalny dostawca modułów Internetu rzeczy (IoT), wprowadził na rynek swój pierwszy moduł obsługujący dwa tryby LTE Cat NB2 oraz GSM, oznaczony symbolem BC92. Urządzenie pozwala przełączać się pomiędzy sieciami GSM i NB-IoT oraz wykorzystywać zasięg oferowany przez obie technologie.
.....
Pierwszy na świecie moduł obsługujący dwa tryby: GSM i NB2 
Wielkie zalety za niewielkie pieniądze 
Wielkie zalety za niewielkie pieniądze
WizFi360 to szybki, niedrogi i prosty moduł WiFi plug&play opracowany przez WIZnet dla różnych zastosowań IoT, urządzeń mobilnych oraz elektroniki zintegrowanej z odzieżą.
.....
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Nowe kamery na podczerwień TG267 i TG297 znacznie przyspieszają proces diagnostyki termowizyjnej. Funkcje takie jak rozdzielczość 160x120 px, połączony obraz MSX, nowy laser, większy wyświetlacz czy łatwy transfer danych na urządzenia mobilne są teraz dostępne w wyjątkowo korzystnej cenie.
.....
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Krótki opis działania modułu FIS wykorzystywanego do wykrywania wycieków czynnika chłodniczego, zestawienie cech oraz szczegóły techniczne niedostępne w oficjalnej karcie katalogowej.
.....
Solidne obudowy o eleganckim designie
Nowa seria Hammond 1557 to przemysłowe obudowy wodoszczelne z trzema opcjami montażu do różnych paneli obsługi lub jednostek monitorujących, oferujące zaskakująco wiele korzyści.
.....
Solidne obudowy o eleganckim designie
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
Wzmocniony system izolacji, wysoka odporność na przenikanie zakłóceń składowej wspólnej napięcia (CMTI) oraz kompaktowa obudowa DIP-24. Posiadające najnowsze certyfikaty bezpieczeństwa informatycznego urządzenia serii TRI oferowane przez TRACOPOWER to doskonały wybór na potrzeby wymagających zastosowań w przemyśle, branży transportowej oraz w sektorze oprzyrządowania.
.....
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Dwie karty SIM umożliwiają wybór operatora z lepszym zasięgiem, a także korzystanie z technologii 4G i LPWA. W porównaniu do produktów konkurencji, oferowany przez firmę Attend uchwyt serii 115S na 2 karty nano SIM zapewnia kilka sprawdzonych korzyści.
.....
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Silne trio opracowanych przez Kontakt Chemie preparatów w sprayu umożliwiających zapewnienie wysokiej jakości i niezawodności styków, teraz w pakiecie objętym rabatem.
.....
Kryształy kwarcowe i rezonatory kwarcowe Ansen
Bez rezonatorów kwarcowych nie byłoby komunikacji bezprzewodowej, odbiorników GPS ani Ethernetu. Z tego powodu poszerzamy grono naszych dostawców o znanego producenta, firmę Ansen. Pomimo dostępności nowych technologii, takich jak generatory MEMS, rezonatory kwarcowe pozostają dominującym źródłem dokładnej i stabilnej częstotliwości.
.....
Kryształy kwarcowe i rezonatory kwarcowe Ansen
6x6 – nowe obudowy dla twoich urządzeń
6x6 – nowe obudowy dla twoich urządzeń
Jeżeli jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego rozmiaru wśród obudów przemysłowych Hammond serii 1554 lub 1555, właśnie nadeszła chwila, kiedy Ci się to uda. Hammond oferuje 6 nowych wielkości i 36 różnych kombinacji popularnych plastikowych obudów.
.....
EA PlugS – niewielkich rozmiarów wyświetlacz OLED z wartością dodaną
Obsługa grafiki, interfejs USB, pojemnościowy panel dotykowy, estetyczna szklana ramka i łatwa instalacja – same zalety z puntu widzenia łatwego i szybkiego opracowywania aplikacji sprzętowych.
.....
EA PlugS – niewielkich rozmiarów wyświetlacz OLED z wartością dodaną
Seria MSM LA – przełączniki dwupozycyjne odporne na akty wandalizmu 
Seria MSM LA – przełączniki dwupozycyjne odporne na akty wandalizmu
Oferta wyłączników chwilowych odpornych na akty wandalizmu jest dość szeroka, jednak na rynku znaleźć można znacznie mniej przełączników dwupozycyjnych tego rodzaju. Rozszerzyliśmy naszą ofertę o podstawowy zakres wandaloodpornych przełączników dwupozycyjnych serii MSM LA 19 firmy SCHURTER.
.....
Apacer wprowadza nowe technologie do SSD
Nowe dyski SSD wyprodukowane przez Apacer posiadają wysoką integralność, charakteryzują się długim okresem użytkowania, bezpieczeństwem i „przeżywalnością” danych. W jaki sposób osiągnięto ten cel?
.....
Apacer wprowadza nowe technologie do SSD
Zyskaj więcej miejsca na PCB z TEL 10WI
Zyskaj więcej miejsca na PCB z TEL 10WI
Przetwornica DC/DC 10W TRACO POWER do zastosowań z ograniczoną ilością dostępnego miejsca.
.....
Ponad 100 nowych aktywnych grotów przeznaczonych do każdego rodzaju złącza lutowniczego
Największe poszerzenie oferty produktów firmy Weller obejmuje dwie rękojeści do lutownicy i ponad 100 grotów z aktywnym podgrzewaniem odpowiednich do lutowania pod mikroskopem elementów chłodzących i diod LED na płytkach drukowanych na bazie aluminium.
.....
Ponad 100 nowych aktywnych grotów przeznaczonych do każdego rodzaju złącza lutowniczego
Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje
Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje
Najlepsze funkcje w swojej klasie oraz możliwość dalszej rozbudowy: przedstawiamy oscyloskopy Rohde & Schwarz serii RTB 200x.
.....
Wymień swój przekaźnik na lepszy model
Finder zaproponuje Ci nowe, uniwersalne i tańsze rozwiązanie. Dobrze znane przekaźniki serii 44.52 i 44.62 zostaną zastąpione przez nową serię 40.62.
.....
Wymień swój przekaźnik na lepszy model
Firma tygodnia

STMicroelectronics
Interesting video


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit


Floppy Music, Michael Jackson: "Billie Jean" played on FDD and HDD


The Floppotron: Hawaii Five-O
Spis firm


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA


FARNELL


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH


Yamaichi Electronics USA Inc.


BOSCH


TE Connectivity


akYtec GmbH


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor
Pickering Interfaces Ltd


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


FAULHABER


Willow Technologies


Phoenix Contact


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


ACS Motion Control
Kalendarz
embedded world 2020, Nuremberg, 25.2.-27.2.2020
AMPER 2020, Brno, CZ, 17.3.-20.3.2020
intersec Saudi Arabia, Riyadh, 23.3.-25.3.2020
ExpoElectronica, Moscow, 14.4.-16.4.2020
CWIEME Berlin, 26.5.-28.5.2020
ELEKTRO 2020, MOSKWA, Rosja, 8.6.-11.6.2020
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
NEPCON Nagoya, Japan, 21.10.-23.10.2020
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
NEPCON Japan, Tokio, 20.1.-22.1.2021
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813