Spis firm
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
 

TTI, Inc.
 

ANRITSU
 

Power Integrations
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF

Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje

Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje

Najlepsze funkcje w swojej klasie oraz możliwość dalszej rozbudowy: przedstawiamy oscyloskopy Rohde & Schwarz serii RTB 200x.

Trudno o bardziej uniwersalny przyrząd pomiarowy niż oscyloskop. Co więcej, niewiele urządzeń jest poddawanych ciągłemu procesowi udoskonalania, tak jak ma to miejsce w przypadku tych urządzeń. Komponenty, oscyloskopy oraz oprogramowanie sprzętowe do sterowania, dekodowania i regulacji dokładności pomiaru są nieustannie ulepszane.

Oczywiście, wasz dziesięcio-, dwudziestoletni czy nawet starszy oscyloskop może wciąż działać prawidłowo, a nawet – pod pewnymi względami – doskonale. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, iż zarówno możliwości, jak i komfort pracy ze współczesnymi oscyloskopami są wręcz niewiarygodne.

Oscyloskop jest uważany za podstawowy i najważniejszy przyrząd wykorzystywany podczas konstruowania urządzeń elektronicznych. Nawet dla projektantów, którzy pracują nad niemal gotowymi podzespołami lub tworzą głównie oprogramowanie, oscyloskop jest najbardziej efektywnym urządzeniem do wykrywania problemów lub dostrajania systemu jako całości.

Jeżeli jesteście przyzwyczajeni do podstawowego oscyloskopu cyfrowego, prawdopodobnie zdziwi was ilość funkcji oraz możliwości nowoczesnych oscyloskopów.

Przykładowo: Dwa lata temu, oscyloskop RS RTB200x. został zaprezentowany jako ciekawy nowy produkt w naszym artykule Siła jest w dziesiątce. Od tego czasu stał się on jednym z najbardziej udanych modeli w sektorze przyrządów pomiarowych. Biorąc pod uwagę parametry urządzenia, cena tego modelu jest niezwykle atrakcyjna.Już na pierwszy rzut oka RTB200x robi naprawdę dobre wrażenie. Większą część panelu przedniego zajmuje najistotniejszy element urządzenia – duży wyświetlacz o przekątnej 10,1 cali.

Nie ma konieczności wdawania się w szczegóły i prezentowania danych technicznych: poniżej przedstawiamy kilka cech (będących standardem w przypadku droższych urządzeń), które można znaleźć w oscyloskopach Rohde & Schwarz serii RTB 2000.

10-bitowa rozdzielczość gwarantująca dokładniejsze pomiary oraz pamięć pozwalająca na zapisanie 10 milionów próbek
Nic dodać, nic ująć. Zamiast 256 linii mamy ich 1024, co przekłada się na czterokrotnie lepszą rozdzielczość. Tego rodzaju wyświetlacz może okazać się szczególnie przydatny podczas wykonywania pomiarów słabych sygnałów lub kiedy chcemy zbadać niewielkie różnice w sygnałach. Wysoka rozdzielczość jest tutaj ogromną zaletą, ponieważ zapewnia dużo dokładniejszy pomiar niż standardowe oscyloskopy 8-bitowe. Kolejną mocną stroną tego urządzenia jest niskoszumowy konwerter analogowo-cyfrowy.
Duża pamięć, w której zmieścić można 10 mln wzorów, z możliwością rozbudowy do 160 mln wzorów w przypadku pamięci segmentowej.

Komentarze i etykiety na ekranie, łatwe wysyłanie
Czy próbowaliście kiedyś dodać opis do zrzutu ekranu w programie graficznym? Obecnie wiele oscyloskopów RS posiada funkcje dodawania opisów bezpośrednio z poziomu wyświetlacza. Wynik można wyeksportować przy pomocy jednego przycisku na oscyloskopie. I gotowe!

Zdalne sterowanie i wyświetlanie za pośrednictwem sieci LAN
Interfejs webowy działa na tej samej zasadzie, co ręczna obsługa oscyloskopu. Na ekranie komputera widoczny jest kompletny oscyloskop; rozkład i funkcje elementów sterowania odpowiadają rzeczywistości. Niektóre pomiary łatwiej jest wykonać, jeżeli posiadamy możliwość natychmiastowego zapisania zmierzonych wartości na komputerze. Jest to idealne narzędzie dla nauczycieli demonstrujących uczniom sposób funkcjonowania oscyloskopu.

Interfejs ethernet oscyloskopu może być również wykorzystany do bezpośredniego wyświetlenia zawartości ekranu przez projektor multimedialny. To doskonałe narzędzie dla szkół; może być również posłużyć podczas prezentacji urządzeń klientom, np. do pokazania parametrów sprzętu.

Analiza częstotliwościowa (FFT)
Seria RTB200x w wersji podstawowej jest standardowo wyposażona w funkcję analizy częstotliwościowej.

Test maski
Na ekranie pokazuje się okresowy przebieg. Zamiast zdawać się na domysły, czy zachodzą w nim okazjonalne nieregularności, albo stale monitorować urządzenie – ryzykując przy tym, że i tak nie zauważy się odchyleń – można skorzystać z udogodnienia oferowanego przez urządzenie. Granica dookoła sygnału (automatyczna lub ustawiona przez użytkownika) wyraźnie pokaże każde przekroczenie wcześniej ustawionego przedziału – w poziomie i w pionie.

Duży wyświetlacz z pojemnościowym panelem dotykowym
7, 8 czy 10 cali? Większość oscyloskopów RS została wyposażona w wysokiej rozdzielczości wyświetlacz 10,1 cali. Dziś powszechnie wiadomo, że szczegóły są znacznie lepiej widoczne na większym wyświetlaczu, nawet jeśli różnica wynosi „tylko” 1 cal.

Podświetlane przełączniki i przyciski
Jeżeli jeden z elementów sterowania jest podświetlony, oznacza to, że dana funkcja lub kanał jest aktywny. Ta przydatna opcja ułatwia obsługę oscyloskopu.

Autoset
Jest to dość powszechna funkcja, mimo to nie wszyscy producenci mają ją w swojej ofercie. Po wciśnięciu przycisku „Autoset” oscyloskop próbuje ustawić bazę czasową oraz rozdzielczość pionową, aby użytkownik mógł zobaczyć wszystkie istotne parametry mierzonego sygnału.

Demo
Opcja szczególnie przydatna na początku użytkowania oscyloskopu, demonstrująca poszczególne funkcje urządzenia.

Odpowiedź częstotliwościowa (charakterystyka Bodego)
Amplituda i faza w danym zakresie częstotliwości – z opcjonalną funkcją K36-RTB użytkownicy mają możliwość sprawdzenia różnych filtrów, odpowiedzi częstotliwościowej oraz stabilności posiadanego zasilacza impulsowego itd. W zakresie 10 Hz-25 MHz do 500 punktów na dekadę.

Szeroki wybór sond
Sondy pasywne, aktywne, wysokonapięciowe, różnicowe, izolowane, z dużym przesunięciem DC, prądowe itd. Możecie wybierać spośród szerokiej oferty sond, którą znajdziecie w broszurze.

Warto wspomnieć, iż wiele urządzeń Rohde & Schwarz można często kupić w specjalnych zestawach promocyjnych, np. z pakietem wszystkich opcji z rabatem do kilkudziesięciu procent. Często dostępne są również atrakcyjne promocje dla szkół.

Jeżeli interesują cię produkty Rohde&Schwarz lub chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, skontaktuj się z nami i wyślij wiadomość na adres info@soselectronic.pl

Wideo

R&S®RTB2000 - Frequency Analysis mode as a standard feature

2019090405 / 25.09.2019 / Technika pomiarowa / SOS electronic s.r.o. /

Król wśród modułów LTE kat. 4 
Król wśród modułów LTE kat. 4
Nowy Quectel EG25-G to moduł LTE kat. 4. Został on specjalnie zoptymalizowany dla zastosowań M2M i IoT. Jest globalnie kompatybilny z siecią 4G i dzięki zastosowaniu technologii 3GPP Rel. 11 LTE zapewnia prędkość transmisji 150 Mbps przy pobieraniu i 50 Mbps przy przesyłaniu danych. Moduł EG25-G jest dostępny na zamówienie.
.....
Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Czujniki serii SDP800 firmy SENSIRION to niezawodne rozwiązanie do precyzyjnego pomiaru przepływu powietrza w najbardziej wymagających, ale czułych na koszty, aplikacjach dla ogrzewania, systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC) takich jak kontrola przepływu w systemach wentylacyjnych (VAV), kontrola kotłów, wietrzenie z rekuperacją i monitoring filtrów.
.....
Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Przez ostatnie kilka tygodni podróżowaliśmy po świecie, odwiedzając naszych klientów w ich siedzibach. Uważamy, iż nawet w erze cyfrowej warto jest przyjrzeć się produktom na żywo i omówić ich funkcje z przedstawicielem. Nieocenione jest także natychmiastowe doradztwo techniczne.
.....
7 Kolorów listew zaciskowych
Zielony, szary, czarny, niebieski, czerwony, żółty i pomarańczowy - dzięki kolorowym listwom zaciskowym Euroclamp, możliwość nieprawidłowego podłączenia przewodów jest ograniczona do minimum.
.....
7 Kolorów listew zaciskowych
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Nasz nowy dostawca USR IoT, to ekspert w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na produktach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem szeregowych sieci danych i zastosowań M2M. Fakt posiadania systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz ponad 20-lat doświadczenia w branży świadczą o wysokich kompetencjach naszego nowego dostawcy.
.....
Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Złączki serii CA posiadają wzmocnioną obudowę plastikową, dzięki czemu stanowią wysokiej jakości, wydajną alternatywę dla złączek w obudowie metalowej. Są niezawodne nawet w trudnych warunkach pracy przy wysokiej wilgotności i dużym zapyleniu. Poza tym są zawsze łatwe do podłączenia i instalacji. Praktyczna gama kolorystyczna ułatwia montaż i konserwację.
.....
Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Prezentujemy specjalny wkrętak, który nie jest ani płaski, ani krzyżowy, ale łączy najlepsze cechy ich obu – a to naprawdę duży PLUS.
.....
W jaki sposób działa filtr EMC?
Szwajcarska firma Schurter oferuje filtry EMC, dławiki sygnału współbieżnego oraz filtry ze zintegrowanym wlotem mocy, przełącznikiem i bezpiecznikiem. Typowy filtr EMC zawiera dławiki sygnału współbieżnego oraz kondensatory klasy X i Y. Ale jak to działa?
.....
W jaki sposób działa filtr EMC?
Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą również oprawami inteligentnymi. Kluczowym elementem takich opraw są złączki, takie jak seria LUMAWISE Endurance S. Można je znaleźć w naszej ofercie pod marką TE Connectivity, firmy będącej członkiem konsorcjum Zhaga Consortium – organizacji standaryzującej komponenty oświetlenia LED w miejscach publicznych.
.....
3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Trzy bestsellerowe multimetry przemysłowe Fluke IMSK w trzech zestawach to znakomita okazja, aby zakupić najlepszy na świecie multimetr z multimetrem cęgowym i akcesoriami z 15-procentowym rabatem.
.....
3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Pierwszy na świecie moduł obsługujący dwa tryby: GSM i NB2 
Pierwszy na świecie moduł obsługujący dwa tryby: GSM i NB2
Quectel Wireless Solutions, wiodący globalny dostawca modułów Internetu rzeczy (IoT), wprowadził na rynek swój pierwszy moduł obsługujący dwa tryby LTE Cat NB2 oraz GSM, oznaczony symbolem BC92. Urządzenie pozwala przełączać się pomiędzy sieciami GSM i NB-IoT oraz wykorzystywać zasięg oferowany przez obie technologie.
.....
Wielkie zalety za niewielkie pieniądze
WizFi360 to szybki, niedrogi i prosty moduł WiFi plug&play opracowany przez WIZnet dla różnych zastosowań IoT, urządzeń mobilnych oraz elektroniki zintegrowanej z odzieżą.
.....
Wielkie zalety za niewielkie pieniądze 
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Nowe kamery na podczerwień TG267 i TG297 znacznie przyspieszają proces diagnostyki termowizyjnej. Funkcje takie jak rozdzielczość 160x120 px, połączony obraz MSX, nowy laser, większy wyświetlacz czy łatwy transfer danych na urządzenia mobilne są teraz dostępne w wyjątkowo korzystnej cenie.
.....
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Krótki opis działania modułu FIS wykorzystywanego do wykrywania wycieków czynnika chłodniczego, zestawienie cech oraz szczegóły techniczne niedostępne w oficjalnej karcie katalogowej.
.....
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Solidne obudowy o eleganckim designie
Solidne obudowy o eleganckim designie
Nowa seria Hammond 1557 to przemysłowe obudowy wodoszczelne z trzema opcjami montażu do różnych paneli obsługi lub jednostek monitorujących, oferujące zaskakująco wiele korzyści.
.....
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
Wzmocniony system izolacji, wysoka odporność na przenikanie zakłóceń składowej wspólnej napięcia (CMTI) oraz kompaktowa obudowa DIP-24. Posiadające najnowsze certyfikaty bezpieczeństwa informatycznego urządzenia serii TRI oferowane przez TRACOPOWER to doskonały wybór na potrzeby wymagających zastosowań w przemyśle, branży transportowej oraz w sektorze oprzyrządowania.
.....
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Dwie karty SIM umożliwiają wybór operatora z lepszym zasięgiem, a także korzystanie z technologii 4G i LPWA. W porównaniu do produktów konkurencji, oferowany przez firmę Attend uchwyt serii 115S na 2 karty nano SIM zapewnia kilka sprawdzonych korzyści.
.....
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Silne trio opracowanych przez Kontakt Chemie preparatów w sprayu umożliwiających zapewnienie wysokiej jakości i niezawodności styków, teraz w pakiecie objętym rabatem.
.....
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Interesting video


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma tygodnia

Digi-Key Electronics
Spis firm


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA


FARNELL


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH
Kalendarz
NEPCON Nagoya, Japan, 21.10.-23.10.2020
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
NEPCON Japan, Tokio, 20.1.-22.1.2021
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813