Spis firm
 

ICP Deutschland GmbH
 

SEMTECH
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Advantech
 

BOSCH
 

TE Connectivity
 

akYtec GmbH
 

SOS electronic s.r.o.
 

MARVELL
 

Taiwan Semiconductor
 

 

Pickering Interfaces Ltd
 

Foremost Electronics
 

RS Components Sp. z o.o.
 

SECTRON
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF
GT-900B
 
Zestawy walizkowe narzędzi firmy GOLDTOO
Intel® Neural Compute Stick 2
 
Firma RS Components wprowadziła do ofert
MC4
 
Zestawy złącz solarnych MC4
WIHA-SB24670
 
Wielofunkcyjna latarka LED marki WIHA
G2RV-SR
 
Przekaźnikowe moduły sprzęgające OMRON s
LUP-20-LED
 
Lupa stołowa LUP-20-LED-SMD
SSD NVMe 970 PRO
 
Samsung SSD NVMe 970 PRO i EVO – nowe st

Apacer wprowadza nowe technologie do SSD

Apacer wprowadza nowe technologie do SSD

Nowe dyski SSD wyprodukowane przez Apacer posiadają wysoką integralność, charakteryzują się długim okresem użytkowania, bezpieczeństwem i „przeżywalnością” danych. W jaki sposób osiągnięto ten cel?

Integralność danych Data Raid

DataRAID to algorytm oprogramowania sprzętowego zapewniający integralność danych poprzez utworzenie parzystości w celu sprawdzania kompletności i poprawności danych w pamięci flash, opracowany specjalnie dla pamięci 3D NAND flash. Jeżeli oprogramowanie sprzętowe nie jest w stanie naprawić danych za pomocą ECC (kodu korekty błędów), algorytm RAID użyje parzystości i naprawi uszkodzone dane.

Ochrona danych end-to-end

Funkcja zapewniająca ochronę przed błędami podczas przenoszenia danych z komputera na chipa z pamięcią flash i odwrotnie.

Zapisywanie

? kiedy dane przenoszone są z komputera na dysk SSD cache oprogramowanie sprzętowe oblicza parzystość CRC i dodaje ją do danych.
? parzystość CRC sprawdzana jest, kiedy dane z parzystością CRC przenoszone są z pamięci cache do bufora sektorowego.
? oprogramowanie sprzętowe oblicza następnie kody korekcji błędów BCH (LDPC) dla danych i zapisuje je w pamięci flash wraz z danymi i parzystością CRC.

Odczyt

Kiedy dane są odczytywane z NAND proces realizowany jest w odwrotnej kolejności:
? oprogramowanie sprzętowe odczytuje dane z dołączonymi kodami korekcji błędów BCH (LDPC), sprawdza dane i w razie potrzeby naprawia błędy,
? następnie oprogramowanie sprzętowe przenosi dane do pamięci SSD cache, oblicza parzystość CRC i porównuje ją z parzystością przechowywaną z danymi.

Odświeżanie Smart Read

Odczytywanie

Aby odczytać statusu z jednej komórki na linii bitu, wszystkie pozostałe komórki muszą być włączony, tak, by przez wzmacniacz sensowania mógł popłynąć prąd proporcjonalny do ładunku przechowywanego w komórce. Wystarczy przyłożyć napięcie przechodzące do linii słów nieodczytanych komórek.

Podczas odczytywania, do GNG dołączane jest podłoże, tak jak w przypadku zapisywania. Napięcie przechodzące nie jest tak wysokie jak napięcie programowania, jednak wywołuje efekt „słabego programowania”, które może przesunąć napięcie progowe komórek, do których przyłączone jest napięcie przechodzące.

Odświeżanie Smart Read

Podczas każdej komendy, sprawdzanie bloku docelowego przebiega w dwóch etapach. Najpierw sprawdza, czy blok został oznaczony komunikatem „potrzeba odświeżenia”. Jeżeli blok został oznaczony, przed odczytaniem zostanie on odświeżony; oznacza to, że wszystkie zapisane stronice z tego bloku zostaną przekopiowane na wolne stronice w innych blokach, a następnie blok zostanie wyczyszczony. Jeżeli blok nie został oznaczony, kontroler sprawdza aktualną liczbę bitów błędów. Jeśli liczba ta jest większa od wartości progowej, blok zostanie oznaczony „potrzeba odświeżenia”, co oznacza, że podczas następnego odczytu zostanie on odświeżony. Oczywiście próg powinna stanowić wartość, przy której algorytm ECC jest w stanie poprawić błędy.

Długowieczność CoreAnalyzer2

Po dokonaniu wyboru konkretnego SSD klienci często mają trudności w zrozumieniu zachowania na polu, poza danymi podstawowymi takimi jak status SSD i pozostała pojemność. Nie mogą więc wykorzystać wszystkich możliwości SSD. Pierwszym krokiem jest ustalenie dysku SSD odpowiedniego dla konkretnego zastosowania oraz wybór odpowiedniego oprogramowania sprzętowego. Można to zrobić za pomocą programu Apacer CoreAnalyzer2. Program działa na poziomie firmware i monitoruje temperaturę, komendy SATA, losowe lub sekwencyjne zapisywanie/odczytywania, ustawienie partycji z fizycznymi sektorami 4KB, kwestię czy dane zapisywane/odczytywane są zawsze w wielokrotnościach 4KB (ustawienie 4K), liczbę cykli programowania/kasowania, liczbę awarii zasilania, czas jałowy i częstotliwość dostępu do dysku.

Klient może użyć Coreanalyzer2 podczas symulacji pracy lub testów polowych, jeśli symulacja nie jest możliwa. Po przeprowadzeniu testu możliwe jest pobranie pliku logów i wysłanie go do Apacer do przeanalizowania. Apacer analizuje i ocenia, czy dysk SSD nadaje się do tego konkretnego zastosowania albo poleca jeden lub kilka bardziej odpowiednich dysków SSD oraz modyfikacje oprogramowania sprzętowego, które mogą okazać się przydatne.

Mapowanie stronic

Mimo iż nie jest to najnowocześniejsza technologia, warto zauważyć, iż w dyskach SSD Apacera mapowanie stronic stosowane jest zamiast hybrydowego mapowania bloków.

W mapowaniu stronic tabela mapowania składa się z LPN (logicznego numeru stronicy) i PPN (fizycznego numeru stronicy). Po pojawieniu się żądania zapisu na stronicy logicznej tabela mapowania szuka stronicy fizycznej. Jeśli ta już zawiera dane, stronica jest unieważniana i dane zapisywane są na dostępnej wolnej stronicy. Po zapisaniu następuje aktualizacja tabeli w pamięci RAM i NAND flash.

Zaletą mapowania stronic jest zapisywanie danych na dowolnej wolnej stronicy w pamięci Flash, co zwiększa elastyczność. Losowe zapisywanie nie wymaga tworzenia wielu kopii stronic i kasowania bloków. Mapowanie stronic działa lepiej, kiedy jest ich dostępnych wystarczająco dużo. Trzeba więc odzyskać strony unieważnione, „śmieci”, aby stworzyć miejsce na nowe dane. Oprogramowanie sprzętowe wykorzystuje skuteczną technikę „wywozu śmieci”.

Mapowanie stronic wymaga dużej ilości pamięci RAM i flash. W przeszłości stanowiło to problem, szczególnie jeżeli chodzi o systemy wbudowane, w przypadku których koszt ma duże znaczenie. Teraz koszty pamięci RAM i flash spadły tak bardzo, iż technologia mapowania stronic stosowana jest nawet w niektórych kartach pamięci mikroSD.

Rezerwowe bloki pamięci

W celu zmniejszenia amplifikacji i zwiększenia trwałości, niektóre dyski SSD wyprodukowane przez Apacer obsługują rezerwowe bloki pamięci. Za pomocą tej technologii 7% lub więcej przestrzeni na dysku zarezerwowane jest dla oprogramowania sprzętowego w celu „wywozu śmieci” i wymiany nowych uszkodzonych bloków. Zarezerwowane miejsce nie jest dostępne dla użytkowników, tylko dla oprogramowania sprzętowego.

Bezpieczeństwo TCG Opal 2.0

Opal opracowany przez Trusted Computing Group (TCG) to zbiór specyfikacji bezpieczeństwa stosowany do szyfrowania sprzętowego urządzeń pamięciowych. Innymi słowy, jest to specyfikacja dla dysków samoszyfrujących (SED), która gwarantuje, iż wszystkie dane na dysku są zawsze zaszyfrowane bez stosowania innych rozwiązań szyfrujących.

Grupa robocza Trusted Computing Group opracowała podsystem klasy Opal Security Subsystem Class (SSC), zwany także „Opal SSC” lub w skrócie „Opal” jako protokół zarządzania urządzeniami pamięciowymi. Klasa określa specyfikacje dotyczące zarządzania plikami i poziomy zgody na przechowywanie/pobieranie plików w celu ochrony danych użytkownika. Urządzenia zgodne ze specyfikacją nazywane są czasami urządzeniami TCG Opal.

Szyfrowanie AES 256-bitowe to popularny sposób na zabezpieczenie dysków: jest niezwykle odporne na brutalne ataki. Szyfrowanie odbywa się w samym dysku SSD za pomocą sprzętu opracowanego specjalnie w tym celu, szybszego niż rozwiązania oparte na oprogramowaniu.

AES 256, natychmiastowa zmiana klucza

Dyski SSD obsługujące szyfrowanie sprzętowe oferują także inny sposób bezpiecznego kasowania – natychmiastową zmianę klucza (Instant Keychange). Po wydaniu komendy generowany jest nowy klucz, który zastępuje stary klucz w pamięci flash – cały proces zajmuje mniej niż sekundę. Kiedy komputer próbuje uzyskać dostęp do danych nowych klucz nie pasuje do starego, dlatego dane będą niedostępne z powodu braku uwierzytelnienia AES. Tak naprawdę dane nie są kasowane (przepisane do 0 lub 1), lecz są nieczytelne i tym samym zabezpieczone.

Przeżywalność

Thermal Throttling (zabezpieczenie procesora zapobiegające przegrzaniu się)

Na początku SSD umożliwia zapis z pełną prędkością. Kiedy temperatura osiągnie wartość progową A, prędkość zapisu spada, dzięki czemu dysk sukcesywnie chłodzi się. Po osiągnieciu temperatury B (B <A) SSD stopniowo umożliwia szybszy zapis.

W celu osiągnięcia maksymalnej wydajności należy unikać thermal throttlingu. Jest to możliwe przy zachowaniu dobrego przepływu ciepła do obudowy montażowej lub rozpraszacza ciepła. Szczególnie istotne jest to w przypadku dysków M.2 SSD, ponieważ posiadają one małą powierzchnię do rozpraszania ciepła.

Więcej informacji o tych technologiach można uzyskać tutaj.

Technologie dostępne w poszczególnych seriach

Zestawienie technologii dostępnych w poszczególnych seriach SSD przedstawiono w załączonej tabeli.


Dostępność SSD

W załączonej broszurze znajduje się zestawienie dysków SSD, kart pamięci i pendrive’ów Apacers – jest to prawie cała oferta firmy. Produkty, które nie zostały wymienione w broszurze można obejrzeć na stronach internetowych firmy Apacer i SOS Electronic.

Skorzystaj z okazji i zamów próbki do przetestowania – ich cena została obniżona. Informacje o dostępnych produktach znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach Apacer skontaktuj się z nami i wyślij wiadomość na adres apacer@soselectronic.com.

2019102104 / 30.10.2019 / Komponenty elektroniczne / SOS electronic s.r.o. /

Wielkie zalety za niewielkie pieniądze 
Wielkie zalety za niewielkie pieniądze
WizFi360 to szybki, niedrogi i prosty moduł WiFi plug&play opracowany przez WIZnet dla różnych zastosowań IoT, urządzeń mobilnych oraz elektroniki zintegrowanej z odzieżą.
.....
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Nowe kamery na podczerwień TG267 i TG297 znacznie przyspieszają proces diagnostyki termowizyjnej. Funkcje takie jak rozdzielczość 160x120 px, połączony obraz MSX, nowy laser, większy wyświetlacz czy łatwy transfer danych na urządzenia mobilne są teraz dostępne w wyjątkowo korzystnej cenie.
.....
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Krótki opis działania modułu FIS wykorzystywanego do wykrywania wycieków czynnika chłodniczego, zestawienie cech oraz szczegóły techniczne niedostępne w oficjalnej karcie katalogowej.
.....
Solidne obudowy o eleganckim designie
Nowa seria Hammond 1557 to przemysłowe obudowy wodoszczelne z trzema opcjami montażu do różnych paneli obsługi lub jednostek monitorujących, oferujące zaskakująco wiele korzyści.
.....
Solidne obudowy o eleganckim designie
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
Wzmocniony system izolacji, wysoka odporność na przenikanie zakłóceń składowej wspólnej napięcia (CMTI) oraz kompaktowa obudowa DIP-24. Posiadające najnowsze certyfikaty bezpieczeństwa informatycznego urządzenia serii TRI oferowane przez TRACOPOWER to doskonały wybór na potrzeby wymagających zastosowań w przemyśle, branży transportowej oraz w sektorze oprzyrządowania.
.....
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Dwie karty SIM umożliwiają wybór operatora z lepszym zasięgiem, a także korzystanie z technologii 4G i LPWA. W porównaniu do produktów konkurencji, oferowany przez firmę Attend uchwyt serii 115S na 2 karty nano SIM zapewnia kilka sprawdzonych korzyści.
.....
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Silne trio opracowanych przez Kontakt Chemie preparatów w sprayu umożliwiających zapewnienie wysokiej jakości i niezawodności styków, teraz w pakiecie objętym rabatem.
.....
Kryształy kwarcowe i rezonatory kwarcowe Ansen
Bez rezonatorów kwarcowych nie byłoby komunikacji bezprzewodowej, odbiorników GPS ani Ethernetu. Z tego powodu poszerzamy grono naszych dostawców o znanego producenta, firmę Ansen. Pomimo dostępności nowych technologii, takich jak generatory MEMS, rezonatory kwarcowe pozostają dominującym źródłem dokładnej i stabilnej częstotliwości.
.....
Kryształy kwarcowe i rezonatory kwarcowe Ansen
6x6 – nowe obudowy dla twoich urządzeń
6x6 – nowe obudowy dla twoich urządzeń
Jeżeli jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego rozmiaru wśród obudów przemysłowych Hammond serii 1554 lub 1555, właśnie nadeszła chwila, kiedy Ci się to uda. Hammond oferuje 6 nowych wielkości i 36 różnych kombinacji popularnych plastikowych obudów.
.....
EA PlugS – niewielkich rozmiarów wyświetlacz OLED z wartością dodaną
Obsługa grafiki, interfejs USB, pojemnościowy panel dotykowy, estetyczna szklana ramka i łatwa instalacja – same zalety z puntu widzenia łatwego i szybkiego opracowywania aplikacji sprzętowych.
.....
EA PlugS – niewielkich rozmiarów wyświetlacz OLED z wartością dodaną
Seria MSM LA – przełączniki dwupozycyjne odporne na akty wandalizmu 
Seria MSM LA – przełączniki dwupozycyjne odporne na akty wandalizmu
Oferta wyłączników chwilowych odpornych na akty wandalizmu jest dość szeroka, jednak na rynku znaleźć można znacznie mniej przełączników dwupozycyjnych tego rodzaju. Rozszerzyliśmy naszą ofertę o podstawowy zakres wandaloodpornych przełączników dwupozycyjnych serii MSM LA 19 firmy SCHURTER.
.....
Apacer wprowadza nowe technologie do SSD
Nowe dyski SSD wyprodukowane przez Apacer posiadają wysoką integralność, charakteryzują się długim okresem użytkowania, bezpieczeństwem i „przeżywalnością” danych. W jaki sposób osiągnięto ten cel?
.....
Apacer wprowadza nowe technologie do SSD
Zyskaj więcej miejsca na PCB z TEL 10WI
Zyskaj więcej miejsca na PCB z TEL 10WI
Przetwornica DC/DC 10W TRACO POWER do zastosowań z ograniczoną ilością dostępnego miejsca.
.....
Ponad 100 nowych aktywnych grotów przeznaczonych do każdego rodzaju złącza lutowniczego
Największe poszerzenie oferty produktów firmy Weller obejmuje dwie rękojeści do lutownicy i ponad 100 grotów z aktywnym podgrzewaniem odpowiednich do lutowania pod mikroskopem elementów chłodzących i diod LED na płytkach drukowanych na bazie aluminium.
.....
Ponad 100 nowych aktywnych grotów przeznaczonych do każdego rodzaju złącza lutowniczego
Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje
Znakomite oscyloskopy w wersji podstawowej – poznaj ich zaskakujące funkcje
Najlepsze funkcje w swojej klasie oraz możliwość dalszej rozbudowy: przedstawiamy oscyloskopy Rohde & Schwarz serii RTB 200x.
.....
Wymień swój przekaźnik na lepszy model
Finder zaproponuje Ci nowe, uniwersalne i tańsze rozwiązanie. Dobrze znane przekaźniki serii 44.52 i 44.62 zostaną zastąpione przez nową serię 40.62.
.....
Wymień swój przekaźnik na lepszy model
WINSTA - perfekcja w każdym szczególe
WINSTA - perfekcja w każdym szczególe
Winstato system instalacji wtykowych oferowany przez firmę WAGO. System został opracowany szczególnie na potrzeby tworzenia instalacji budowlanych i oferuje połączenia do praktycznie każdego budynku, od linii elektrycznych po przewody magistrali sterowniczych.
.....
Sensirion – producent czujników
Przegląd podstawowych informacji oraz wskazówki dotyczące czujników CO2, lotnych związków organicznych, wilgotności, temperatury oraz przepływu cieczy i gazu. Jeśli szukasz rozwiązania w zakresie czujników, Sensirion Cię nie zawiedzie.
.....
Sensirion – producent czujników
Firma tygodnia

ICP Deutschland GmbH
Interesting video


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit


Floppy Music, Michael Jackson: "Billie Jean" played on FDD and HDD


The Floppotron: Hawaii Five-O
Spis firm


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH


Yamaichi Electronics USA Inc.


Advantech


BOSCH


TE Connectivity


akYtec GmbH


SOS electronic s.r.o.


MARVELL


Taiwan Semiconductor
Pickering Interfaces Ltd


Foremost Electronics


RS Components Sp. z o.o.


SECTRON


FAULHABER


Willow Technologies


Phoenix Contact


MASTERS Sp. z o.o.


ABB


Visual Communications Company, LLC


ACS Motion Control


LASER COMPONENTS


Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.


Hradil Spezialkabel GmbH


Sonderhoff Holding GmbH


Radio Frequency Systems


Pico Technology


LEM


AERCO
Kalendarz
DistribuTECH, 28.1.-30.1.2020, San Antonio, TX
embedded world 2020, Nuremberg, 25.2.-27.2.2020
AMPER 2020, Brno, CZ, 17.3.-20.3.2020
ELEKTRO 2020, MOSKWA, Rosja, 8.6.-11.6.2020
IMTS2020, 14.9.-19.9.2020, Chicago, IL
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813