Spis firm
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
 

RUTRONIK
 

Infineon Technologies AG
 

TTI, Inc.
 

ANRITSU
 

Power Integrations
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Wideoteka
Różne
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38
TP-1303
 
Dwukanałowe zasilacze Twintex serii TP-1
AR236.B i AR232.B
 
Rejestratory radiowe AR236.B i AR232.B f
JZ-500 i JZ-500-C
 
Przewody JZ-500 i JZ-500-C w kolorze cza
HF41F
 
Subminiaturowe przekaźniki mocy serii HF

Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków

Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków

Silne trio opracowanych przez Kontakt Chemie preparatów w sprayu umożliwiających zapewnienie wysokiej jakości i niezawodności styków, teraz w pakiecie objętym rabatem.

Najczęstszą przyczyną wadliwego działania urządzeń jest kiepski stan lub awaria styków.

Być może zdążyłeś się już też przekonać, że nawet połączenie dwóch pozłacanych styków nie daje 100% gwarancji niezawodności w wymagającym środowisku przemysłowym. Typowym przykładem jest np. „awaria” konwencjonalnej, powlekanej złotem karty SIM w uchwycie wyposażonym w pozłacane styki.

Przezorni producenci, którzy automatycznie konserwują styki swoich urządzeń (różnego rodzaju łączówek, złączy itp.) na końcowym etapie produkcji w istotny sposób zwiększają niezawodność produktu. Oczywiście największy wpływ na bezawaryjność styków urządzenia będzie miało środowisko, w którym ono pracuje. Niemniej jednak konserwację styku przy użyciu preparatu w sprayu, np. Kontakt 61, pozwalającą oszczędzić czas i koszty, można generalnie zalecić jako kluczową czynność zapewniającą długoterminową sprawność.

Jeśli mowa jest o zwykłym utrzymaniu czy nawet naprawie, zawsze warto oczyścić i zabezpieczyć styki elektryczne. Dziś zazwyczaj wygrywają proste i szybkie w zastosowaniu rozwiązania, gdyż czas to pieniądz. Dlatego możliwość zastosowania sprayu 2-w-1 lub nawet 3-w-1 jest kusząca, ale poważni producenci nie zalecają takich preparatów jako idealnego rozwiązania. Dlaczego?

Styki eksploatowane od dłuższego czasu prawie zawsze są pokryte – bywa, że niewidzialną – warstewką tlenków i mikroskopijnych osadów pochodzących z otoczenia. Do dokładnego usunięcia tych warstw potrzebna jest zupełnie inna forma użytkowa środka, niż do późniejszej konserwacji i zabezpieczenia. Między innymi używa się usuwającej tlenki mieszanki o nieznacznie kwaśnym odczynie, a pozostałości po potraktowaniu takim środkiem powinny zostać wypłukane.

Od wielu lat Kontakt Chemie oferuje 3 produkty do niezawodnej konserwacji styków w trzech etapach. Są to KONTAKT 60, KONTAKT WL oraz KONTAKT 61. Te 3 produkty to żadna nowość. Przeciwnie, od dawna cieszą się ogromną popularnością w naszym asortymencie. Niezależnie od tego, czy znasz je już i regularnie stosujesz, czy też zamierzasz wypróbować je po raz pierwszy, teraz nadeszła właściwa na to pora dzięki naszej niepowtarzalnej promocji.

We współpracy z producentem przygotowaliśmy zestaw 3 produktów, KONTAKT 60+61+WL, w specjalnej cenie, w pakiecie pod nazwą KONTAKT TRIO.

KONTAKT 60 - oprócz substancji rozpuszczającej produkty korozji, spray zawiera również mieszankę rozpuszczalników usuwających pozostałości tłuszczu i żywic. W praktyce wystarczy kilka kropel środka na każdą parę styków. Jeśli dostęp do styków jest łatwy, można je ostrożnie wytrzeć, np. szmatką celulozową lub skórzaną bądź patyczkiem higienicznym. Jeśli taka obróbka mechaniczna nie jest możliwa, należy pozwolić preparatowi KONTAKT 60 na działanie przez ok. 10 do 15 minut.

KONTAKT WL - jest to niepozostawiający pozostałości środek czyszczący stworzony do wypłukiwania osadów po zastosowaniu KONTAKT 60. Zmywa produkty korozji, tłuszcze i zabrudzenia.

KONTAKT 61 - preparat w sprayu do czyszczenia, a w szczególności do konserwacji, przeznaczony do wszystkich rodzajów styków elektrycznych. Mieszanka rozpuszczalników zawarta w KONTAKT 61 rozpuszcza tłuste zabrudzenia, oleje i osady z żywic, tworzy smarujący, zapewniający dobry poślizg film, wypiera wilgoć i chroni przed korozją i pogorszeniem stanu styków. Środek ten można wykorzystywać również do czyszczenia styków, z wyjątkiem przypadków, w których są one skorodowane. W takiej sytuacji zalecamy zastosować KONTAKT 60.
KONTAKT 61 doskonale nadaje się do smarowania styków ślizgowych i wtykowych, gdyż zwiększa odporność powierzchni styków na ścieranie.

Niemniej jednak, w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów należy konserwować styki przy użyciu wszystkich 3 środków, w ramach 3 etapów:

1. Nałożyć na styk preparat Kontakt 60, który rozpuści tlenki oraz trudno usuwalne osady.

2. Spłukać rozpuszczony brud i produkty korozji przy pomocy preparatu KONTAKT WL.

3. Na koniec zastosować spray KONTAKT 61 w celu uzyskania filmu ochronnego zabezpieczającego na długi czas przed korozją i zużyciem mechanicznym.

Wszystkie 3 środki są bezpieczne dla ogromnej większości tworzyw sztucznych powszechnie stosowanych w elektronice.

Oferowane przez Kontakt Chemie preparaty w sprayu to numer jeden jeśli chodzi o dbałość o styki. Dlatego przedstawiamy ten specjalny zestaw trzech produktów o nazwie KONTAKT TRIO (KONTAKT 60+61+WL), dostępny po wyjątkowo konkurencyjnej cenie wyłącznie do wyczerpania zapasów.

A jeśli potrzebne jest skuteczne odkurzanie, polecamy Dust Off 67, teraz również dostępny z rabatem.

Dust-Off jest bezpieczny i niepalny, a także zapewnia silny przepływ (strumień) gazu. Jest to jeden z droższych środków, ale opakowanie wypełniono dużą ilością obojętnego gazu, w związku z czym praktyczna wydajność w realnych warunkach jest bardzo wysoka.

Jeśli jesteś zainteresowany którymkolwiek z produktów Kontakt Chemie lub potrzebujesz więcej informacji, wyślij wiadomość na info@soselectronic.sk – chętnie pomożemy.

2019120603 / 14.12.2019 / Narzędzia / SOS electronic s.r.o. /

Król wśród modułów LTE kat. 4 
Król wśród modułów LTE kat. 4
Nowy Quectel EG25-G to moduł LTE kat. 4. Został on specjalnie zoptymalizowany dla zastosowań M2M i IoT. Jest globalnie kompatybilny z siecią 4G i dzięki zastosowaniu technologii 3GPP Rel. 11 LTE zapewnia prędkość transmisji 150 Mbps przy pobieraniu i 50 Mbps przy przesyłaniu danych. Moduł EG25-G jest dostępny na zamówienie.
.....
Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Czujniki serii SDP800 firmy SENSIRION to niezawodne rozwiązanie do precyzyjnego pomiaru przepływu powietrza w najbardziej wymagających, ale czułych na koszty, aplikacjach dla ogrzewania, systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC) takich jak kontrola przepływu w systemach wentylacyjnych (VAV), kontrola kotłów, wietrzenie z rekuperacją i monitoring filtrów.
.....
Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Przez ostatnie kilka tygodni podróżowaliśmy po świecie, odwiedzając naszych klientów w ich siedzibach. Uważamy, iż nawet w erze cyfrowej warto jest przyjrzeć się produktom na żywo i omówić ich funkcje z przedstawicielem. Nieocenione jest także natychmiastowe doradztwo techniczne.
.....
7 Kolorów listew zaciskowych
Zielony, szary, czarny, niebieski, czerwony, żółty i pomarańczowy - dzięki kolorowym listwom zaciskowym Euroclamp, możliwość nieprawidłowego podłączenia przewodów jest ograniczona do minimum.
.....
7 Kolorów listew zaciskowych
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Nasz nowy dostawca USR IoT, to ekspert w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na produktach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem szeregowych sieci danych i zastosowań M2M. Fakt posiadania systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz ponad 20-lat doświadczenia w branży świadczą o wysokich kompetencjach naszego nowego dostawcy.
.....
Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Złączki serii CA posiadają wzmocnioną obudowę plastikową, dzięki czemu stanowią wysokiej jakości, wydajną alternatywę dla złączek w obudowie metalowej. Są niezawodne nawet w trudnych warunkach pracy przy wysokiej wilgotności i dużym zapyleniu. Poza tym są zawsze łatwe do podłączenia i instalacji. Praktyczna gama kolorystyczna ułatwia montaż i konserwację.
.....
Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Prezentujemy specjalny wkrętak, który nie jest ani płaski, ani krzyżowy, ale łączy najlepsze cechy ich obu – a to naprawdę duży PLUS.
.....
W jaki sposób działa filtr EMC?
Szwajcarska firma Schurter oferuje filtry EMC, dławiki sygnału współbieżnego oraz filtry ze zintegrowanym wlotem mocy, przełącznikiem i bezpiecznikiem. Typowy filtr EMC zawiera dławiki sygnału współbieżnego oraz kondensatory klasy X i Y. Ale jak to działa?
.....
W jaki sposób działa filtr EMC?
Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą również oprawami inteligentnymi. Kluczowym elementem takich opraw są złączki, takie jak seria LUMAWISE Endurance S. Można je znaleźć w naszej ofercie pod marką TE Connectivity, firmy będącej członkiem konsorcjum Zhaga Consortium – organizacji standaryzującej komponenty oświetlenia LED w miejscach publicznych.
.....
3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Trzy bestsellerowe multimetry przemysłowe Fluke IMSK w trzech zestawach to znakomita okazja, aby zakupić najlepszy na świecie multimetr z multimetrem cęgowym i akcesoriami z 15-procentowym rabatem.
.....
3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Pierwszy na świecie moduł obsługujący dwa tryby: GSM i NB2 
Pierwszy na świecie moduł obsługujący dwa tryby: GSM i NB2
Quectel Wireless Solutions, wiodący globalny dostawca modułów Internetu rzeczy (IoT), wprowadził na rynek swój pierwszy moduł obsługujący dwa tryby LTE Cat NB2 oraz GSM, oznaczony symbolem BC92. Urządzenie pozwala przełączać się pomiędzy sieciami GSM i NB-IoT oraz wykorzystywać zasięg oferowany przez obie technologie.
.....
Wielkie zalety za niewielkie pieniądze
WizFi360 to szybki, niedrogi i prosty moduł WiFi plug&play opracowany przez WIZnet dla różnych zastosowań IoT, urządzeń mobilnych oraz elektroniki zintegrowanej z odzieżą.
.....
Wielkie zalety za niewielkie pieniądze 
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Kamery termowizyjne na podczerwień pokazują cztery razy więcej szczegółów niż wcześniejsze modele
Nowe kamery na podczerwień TG267 i TG297 znacznie przyspieszają proces diagnostyki termowizyjnej. Funkcje takie jak rozdzielczość 160x120 px, połączony obraz MSX, nowy laser, większy wyświetlacz czy łatwy transfer danych na urządzenia mobilne są teraz dostępne w wyjątkowo korzystnej cenie.
.....
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Krótki opis działania modułu FIS wykorzystywanego do wykrywania wycieków czynnika chłodniczego, zestawienie cech oraz szczegóły techniczne niedostępne w oficjalnej karcie katalogowej.
.....
Moduł FIS5084 wykrywa wyciek HFC
Solidne obudowy o eleganckim designie
Solidne obudowy o eleganckim designie
Nowa seria Hammond 1557 to przemysłowe obudowy wodoszczelne z trzema opcjami montażu do różnych paneli obsługi lub jednostek monitorujących, oferujące zaskakująco wiele korzyści.
.....
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
Wzmocniony system izolacji, wysoka odporność na przenikanie zakłóceń składowej wspólnej napięcia (CMTI) oraz kompaktowa obudowa DIP-24. Posiadające najnowsze certyfikaty bezpieczeństwa informatycznego urządzenia serii TRI oferowane przez TRACOPOWER to doskonały wybór na potrzeby wymagających zastosowań w przemyśle, branży transportowej oraz w sektorze oprzyrządowania.
.....
3 atuty przetwornic prądu stałego serii TRI
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Inteligentne gniazdo na dwie karty nano SIM
Dwie karty SIM umożliwiają wybór operatora z lepszym zasięgiem, a także korzystanie z technologii 4G i LPWA. W porównaniu do produktów konkurencji, oferowany przez firmę Attend uchwyt serii 115S na 2 karty nano SIM zapewnia kilka sprawdzonych korzyści.
.....
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Silne trio opracowanych przez Kontakt Chemie preparatów w sprayu umożliwiających zapewnienie wysokiej jakości i niezawodności styków, teraz w pakiecie objętym rabatem.
.....
Kontakt Trio – doskonały zestaw do konserwacji styków
Interesting video


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Ghostbuster's Theme on eight floppy drives


Darude - Sandstorm on Eight Floppy Drives


HDD and Floppy Music: Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Firma tygodnia

Digi-Key Electronics
Spis firm


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Advantech


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,


NEXPERIA


FARNELL


ICP Deutschland GmbH


SEMTECH
Kalendarz
SPS 2020, Nuremberg, 24.11.-26.11.2020
NEPCON Japan, Tokio, 20.1.-22.1.2021
ISE 2021, Barcelona, Spain, 2.2.-5.2.2021
DistribuTECH, 9.2.-11.2.2021, San Diego, CA
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813