Spis firm
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

Digi-Key Electronics
 

AERS

19.04.2024 0:07:02
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
TH381
 
Miniaturowe, szczelne złączki serii TH38

Apacer wprowadza nowe technologie do SSD
Nowe dyski SSD wyprodukowane przez Apacer posiadają wysoką integralność, charakteryzują się długim okresem użytkowania, bezpieczeństwem i „przeżywalnością” danych. W jaki sposób osiągnięto ten cel?
Integralność danych Data Raid

DataRAID to algorytm oprogramowania sprzętowego zapewniający integralność danych poprzez utworzenie parzystości w celu sprawdzania kompletności i poprawności danych w pamięci flash, opracowany specjalnie dla pamięci 3D NAND flash. Jeżeli oprogramowanie sprzętowe nie jest w stanie naprawić danych za pomocą ECC (kodu korekty błędów), algorytm RAID użyje parzystości i naprawi uszkodzone dane.

Ochrona danych end-to-end

Funkcja zapewniająca ochronę przed błędami podczas przenoszenia danych z komputera na chipa z pamięcią flash i odwrotnie.

Zapisywanie

? kiedy dane przenoszone są z komputera na dysk SSD cache oprogramowanie sprzętowe oblicza parzystość CRC i dodaje ją do danych.
? parzystość CRC sprawdzana jest, kiedy dane z parzystością CRC przenoszone są z pamięci cache do bufora sektorowego.
? oprogramowanie sprzętowe oblicza następnie kody korekcji błędów BCH (LDPC) dla danych i zapisuje je w pamięci flash wraz z danymi i parzystością CRC.

Odczyt

Kiedy dane są odczytywane z NAND proces realizowany jest w odwrotnej kolejności:
? oprogramowanie sprzętowe odczytuje dane z dołączonymi kodami korekcji błędów BCH (LDPC), sprawdza dane i w razie potrzeby naprawia błędy,
? następnie oprogramowanie sprzętowe przenosi dane do pamięci SSD cache, oblicza parzystość CRC i porównuje ją z parzystością przechowywaną z danymi.

Odświeżanie Smart Read

Odczytywanie

Aby odczytać statusu z jednej komórki na linii bitu, wszystkie pozostałe komórki muszą być włączony, tak, by przez wzmacniacz sensowania mógł popłynąć prąd proporcjonalny do ładunku przechowywanego w komórce. Wystarczy przyłożyć napięcie przechodzące do linii słów nieodczytanych komórek.

Podczas odczytywania, do GNG dołączane jest podłoże, tak jak w przypadku zapisywania. Napięcie przechodzące nie jest tak wysokie jak napięcie programowania, jednak wywołuje efekt „słabego programowania”, które może przesunąć napięcie progowe komórek, do których przyłączone jest napięcie przechodzące.

Odświeżanie Smart Read

Podczas każdej komendy, sprawdzanie bloku docelowego przebiega w dwóch etapach. Najpierw sprawdza, czy blok został oznaczony komunikatem „potrzeba odświeżenia”. Jeżeli blok został oznaczony, przed odczytaniem zostanie on odświeżony; oznacza to, że wszystkie zapisane stronice z tego bloku zostaną przekopiowane na wolne stronice w innych blokach, a następnie blok zostanie wyczyszczony. Jeżeli blok nie został oznaczony, kontroler sprawdza aktualną liczbę bitów błędów. Jeśli liczba ta jest większa od wartości progowej, blok zostanie oznaczony „potrzeba odświeżenia”, co oznacza, że podczas następnego odczytu zostanie on odświeżony. Oczywiście próg powinna stanowić wartość, przy której algorytm ECC jest w stanie poprawić błędy.

Długowieczność CoreAnalyzer2

Po dokonaniu wyboru konkretnego SSD klienci często mają trudności w zrozumieniu zachowania na polu, poza danymi podstawowymi takimi jak status SSD i pozostała pojemność. Nie mogą więc wykorzystać wszystkich możliwości SSD. Pierwszym krokiem jest ustalenie dysku SSD odpowiedniego dla konkretnego zastosowania oraz wybór odpowiedniego oprogramowania sprzętowego. Można to zrobić za pomocą programu Apacer CoreAnalyzer2. Program działa na poziomie firmware i monitoruje temperaturę, komendy SATA, losowe lub sekwencyjne zapisywanie/odczytywania, ustawienie partycji z fizycznymi sektorami 4KB, kwestię czy dane zapisywane/odczytywane są zawsze w wielokrotnościach 4KB (ustawienie 4K), liczbę cykli programowania/kasowania, liczbę awarii zasilania, czas jałowy i częstotliwość dostępu do dysku.

Klient może użyć Coreanalyzer2 podczas symulacji pracy lub testów polowych, jeśli symulacja nie jest możliwa. Po przeprowadzeniu testu możliwe jest pobranie pliku logów i wysłanie go do Apacer do przeanalizowania. Apacer analizuje i ocenia, czy dysk SSD nadaje się do tego konkretnego zastosowania albo poleca jeden lub kilka bardziej odpowiednich dysków SSD oraz modyfikacje oprogramowania sprzętowego, które mogą okazać się przydatne.

Mapowanie stronic

Mimo iż nie jest to najnowocześniejsza technologia, warto zauważyć, iż w dyskach SSD Apacera mapowanie stronic stosowane jest zamiast hybrydowego mapowania bloków.

W mapowaniu stronic tabela mapowania składa się z LPN (logicznego numeru stronicy) i PPN (fizycznego numeru stronicy). Po pojawieniu się żądania zapisu na stronicy logicznej tabela mapowania szuka stronicy fizycznej. Jeśli ta już zawiera dane, stronica jest unieważniana i dane zapisywane są na dostępnej wolnej stronicy. Po zapisaniu następuje aktualizacja tabeli w pamięci RAM i NAND flash.

Zaletą mapowania stronic jest zapisywanie danych na dowolnej wolnej stronicy w pamięci Flash, co zwiększa elastyczność. Losowe zapisywanie nie wymaga tworzenia wielu kopii stronic i kasowania bloków. Mapowanie stronic działa lepiej, kiedy jest ich dostępnych wystarczająco dużo. Trzeba więc odzyskać strony unieważnione, „śmieci”, aby stworzyć miejsce na nowe dane. Oprogramowanie sprzętowe wykorzystuje skuteczną technikę „wywozu śmieci”.

Mapowanie stronic wymaga dużej ilości pamięci RAM i flash. W przeszłości stanowiło to problem, szczególnie jeżeli chodzi o systemy wbudowane, w przypadku których koszt ma duże znaczenie. Teraz koszty pamięci RAM i flash spadły tak bardzo, iż technologia mapowania stronic stosowana jest nawet w niektórych kartach pamięci mikroSD.

Rezerwowe bloki pamięci

W celu zmniejszenia amplifikacji i zwiększenia trwałości, niektóre dyski SSD wyprodukowane przez Apacer obsługują rezerwowe bloki pamięci. Za pomocą tej technologii 7% lub więcej przestrzeni na dysku zarezerwowane jest dla oprogramowania sprzętowego w celu „wywozu śmieci” i wymiany nowych uszkodzonych bloków. Zarezerwowane miejsce nie jest dostępne dla użytkowników, tylko dla oprogramowania sprzętowego.

Bezpieczeństwo TCG Opal 2.0

Opal opracowany przez Trusted Computing Group (TCG) to zbiór specyfikacji bezpieczeństwa stosowany do szyfrowania sprzętowego urządzeń pamięciowych. Innymi słowy, jest to specyfikacja dla dysków samoszyfrujących (SED), która gwarantuje, iż wszystkie dane na dysku są zawsze zaszyfrowane bez stosowania innych rozwiązań szyfrujących.

Grupa robocza Trusted Computing Group opracowała podsystem klasy Opal Security Subsystem Class (SSC), zwany także „Opal SSC” lub w skrócie „Opal” jako protokół zarządzania urządzeniami pamięciowymi. Klasa określa specyfikacje dotyczące zarządzania plikami i poziomy zgody na przechowywanie/pobieranie plików w celu ochrony danych użytkownika. Urządzenia zgodne ze specyfikacją nazywane są czasami urządzeniami TCG Opal.

Szyfrowanie AES 256-bitowe to popularny sposób na zabezpieczenie dysków: jest niezwykle odporne na brutalne ataki. Szyfrowanie odbywa się w samym dysku SSD za pomocą sprzętu opracowanego specjalnie w tym celu, szybszego niż rozwiązania oparte na oprogramowaniu.

AES 256, natychmiastowa zmiana klucza

Dyski SSD obsługujące szyfrowanie sprzętowe oferują także inny sposób bezpiecznego kasowania – natychmiastową zmianę klucza (Instant Keychange). Po wydaniu komendy generowany jest nowy klucz, który zastępuje stary klucz w pamięci flash – cały proces zajmuje mniej niż sekundę. Kiedy komputer próbuje uzyskać dostęp do danych nowych klucz nie pasuje do starego, dlatego dane będą niedostępne z powodu braku uwierzytelnienia AES. Tak naprawdę dane nie są kasowane (przepisane do 0 lub 1), lecz są nieczytelne i tym samym zabezpieczone.

Przeżywalność

Thermal Throttling (zabezpieczenie procesora zapobiegające przegrzaniu się)

Na początku SSD umożliwia zapis z pełną prędkością. Kiedy temperatura osiągnie wartość progową A, prędkość zapisu spada, dzięki czemu dysk sukcesywnie chłodzi się. Po osiągnieciu temperatury B (B <A) SSD stopniowo umożliwia szybszy zapis.

W celu osiągnięcia maksymalnej wydajności należy unikać thermal throttlingu. Jest to możliwe przy zachowaniu dobrego przepływu ciepła do obudowy montażowej lub rozpraszacza ciepła. Szczególnie istotne jest to w przypadku dysków M.2 SSD, ponieważ posiadają one małą powierzchnię do rozpraszania ciepła.

Więcej informacji o tych technologiach można uzyskać tutaj.

Technologie dostępne w poszczególnych seriach

Zestawienie technologii dostępnych w poszczególnych seriach SSD przedstawiono w załączonej tabeli.


Dostępność SSD

W załączonej broszurze znajduje się zestawienie dysków SSD, kart pamięci i pendrive’ów Apacers – jest to prawie cała oferta firmy. Produkty, które nie zostały wymienione w broszurze można obejrzeć na stronach internetowych firmy Apacer i SOS Electronic.

Skorzystaj z okazji i zamów próbki do przetestowania – ich cena została obniżona. Informacje o dostępnych produktach znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Aby uzyskać więcej informacji o produktach Apacer skontaktuj się z nami i wyślij wiadomość na adres apacer@soselectronic.com.

2019102104 / 30.10.2019 / Komponenty elektroniczne / SOS electronic s.r.o. /

Akumulatory litowo-polimerowe (LiPol) zaprojektowane z myślą o zastosowaniach przemysłowych
Akumulatory litowo-polimerowe 3,7 V firmy EEMB o niezwykle cienkiej konstrukcji, dużej pojemności, wydłużonej żywotności i niewielkiej wadze są idealne dla różnego rodzaju urządzeń mobilnych i nadają się do stosowania nawet w trudnych warunkach przemysłowych.

Połączenie wyjątkowego designu z nowoczesną technologią: FOXNEO
Standardowy produkt dyktuje nowe standardy w branży. Nowa gama produktów FOXNEO od firmy FRIWO całkowicie zmienia myślenie na temat designu zasilaczy.

Król wśród modułów LTE kat. 4
Nowy Quectel EG25-G to moduł LTE kat. 4. Został on specjalnie zoptymalizowany dla zastosowań M2M i IoT. Jest globalnie kompatybilny z siecią 4G i dzięki zastosowaniu technologii 3GPP Rel. 11 LTE zapewnia prędkość transmisji 150 Mbps przy pobieraniu i 50 Mbps przy przesyłaniu danych. Moduł EG25-G jest dostępny na zamówienie.

Zweryfikowane i ulepszone czujniki do pomiaru różnicy ciśnień
Czujniki serii SDP800 firmy SENSIRION to niezawodne rozwiązanie do precyzyjnego pomiaru przepływu powietrza w najbardziej wymagających, ale czułych na koszty, aplikacjach dla ogrzewania, systemów wentylacji i klimatyzacji (HVAC) takich jak kontrola przepływu w systemach wentylacyjnych (VAV), kontrola kotłów, wietrzenie z rekuperacją i monitoring filtrów.

Wsparcie techniczne dla Twojej firmy w ramach naszej „Podróży z Narzędziami”
Przez ostatnie kilka tygodni podróżowaliśmy po świecie, odwiedzając naszych klientów w ich siedzibach. Uważamy, iż nawet w erze cyfrowej warto jest przyjrzeć się produktom na żywo i omówić ich funkcje z przedstawicielem. Nieocenione jest także natychmiastowe doradztwo techniczne.

7 Kolorów listew zaciskowych
Zielony, szary, czarny, niebieski, czerwony, żółty i pomarańczowy - dzięki kolorowym listwom zaciskowym Euroclamp, możliwość nieprawidłowego podłączenia przewodów jest ograniczona do minimum.

Rozszerzamy asortyment produktów IoT o światową markę USR IoT
Nasz nowy dostawca USR IoT, to ekspert w dziedzinie komunikacji przemysłowej opartej na produktach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem szeregowych sieci danych i zastosowań M2M. Fakt posiadania systemu zarządzania jakością ISO9001 oraz ponad 20-lat doświadczenia w branży świadczą o wysokich kompetencjach naszego nowego dostawcy.

Złączki przemysłowe o wytrzymałej konstrukcji – szersza gama kolorystyczna, korzystniejsza cena
Złączki serii CA posiadają wzmocnioną obudowę plastikową, dzięki czemu stanowią wysokiej jakości, wydajną alternatywę dla złączek w obudowie metalowej. Są niezawodne nawet w trudnych warunkach pracy przy wysokiej wilgotności i dużym zapyleniu. Poza tym są zawsze łatwe do podłączenia i instalacji. Praktyczna gama kolorystyczna ułatwia montaż i konserwację.

Wypróbuj „PlusMinus” – idealny wkrętak do wyłączników automatycznych i zacisków
Prezentujemy specjalny wkrętak, który nie jest ani płaski, ani krzyżowy, ale łączy najlepsze cechy ich obu – a to naprawdę duży PLUS.

W jaki sposób działa filtr EMC?
Szwajcarska firma Schurter oferuje filtry EMC, dławiki sygnału współbieżnego oraz filtry ze zintegrowanym wlotem mocy, przełącznikiem i bezpiecznikiem. Typowy filtr EMC zawiera dławiki sygnału współbieżnego oraz kondensatory klasy X i Y. Ale jak to działa?

Zhaga. Inteligentne oświetlenia dla inteligentnych miast
Dzięki czujnikom i modułom komunikacyjnym nowoczesne oprawy oświetleniowe LED będą również oprawami inteligentnymi. Kluczowym elementem takich opraw są złączki, takie jak seria LUMAWISE Endurance S. Można je znaleźć w naszej ofercie pod marką TE Connectivity, firmy będącej członkiem konsorcjum Zhaga Consortium – organizacji standaryzującej komponenty oświetlenia LED w miejscach publicznych.

3 praktyczne zestawy multimetrów do rzetelnych pomiarów
Trzy bestsellerowe multimetry przemysłowe Fluke IMSK w trzech zestawach to znakomita okazja, aby zakupić najlepszy na świecie multimetr z multimetrem cęgowym i akcesoriami z 15-procentowym rabatem.

Interesting video


GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022


PRZEMYSŁOWE PRZETWORNIKI CIŚNIENIA MARKI CYNERGY3

Firma tygodnia

BALLUFF


Spis firm


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


Yamaichi Electronics USA Inc.



Kalendarz
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.com



All trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813