Potrzeba stosowania dwóch kart SIM w jednym urządzeniu pojawiła się przede wszystkim ze względu na problemy z zasięgiem, a także w związku z potrzebą przekraczania granic państwowych. Te czynniki przestały już jednak mieć decydujące znaczenie. Operatorzy zapewniają dobry zasięg na terenie kraju, a dzięki roamingowi (obejmującemu również przesył danych) oraz polityce UE dotyczącej tego zagadnienia, przekraczanie granic państw przestało stanowić problem.
Nadchodzi jednak era nowych technologii komunikacyjnych, a kwestia dwóch kart SIM znowu stała się aktualna. Mamy tu na myśli w szczególności technologię LPWA. Operatorzy decydują o kierunku działania i poszukują optymalnych rozwiązań. Część z nich zdecydowała, że do korzystania z LTE-CAT M1 lub NB-IoT niezbędna jest odrębna karta SIM, pozostali potrzebują tylko jednej karty do realizacji wszystkich usług.
Typowe przykłady zastosowania dwóch kart SIM:
- Starsze – śledzenie pojazdów przy użyciu systemu GPS. Można automatycznie przełączać się pomiędzy operatorami sieci komórkowych w przypadku osłabienia sygnału albo zmienić operatora w momencie przekroczenia granicy państwa.
- Nowsze – połączenie klasycznych technologii LTE /GPRS z technologią LPWA (NBIoT lub LTE kat. M1).
Oferowane przez Attend rozwiązanie na 2 karty nano SIM w postaci uchwytu 115S to kilka sprawdzonych korzyści w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych:
Zalety:
- Karty umieszczone jedna obok drugiej, skierowane dłuższymi bokami do siebie
- Trwałość mechaniczna: 2000 cykli
- Temperatura pracy od -40°C do +105°C
- Bardzo łatwe wkładanie i wyjmowanie kart
Konkurencyjne firmy zazwyczaj oferują rozwiązania, w których karty umieszczone są jedna za drugą, jak ogniwa łańcucha. Podczas montażu lub wyjmowania karty pierwsza z nich zawsze przechodzi przez styki drugiej pozycji, co powoduje nadmierne ścieranie styków karty oraz uchwytu.
Jeśli jesteś zainteresowany którymkolwiek z produktów ATTEND lub potrzebujesz więcej informacji, wyślij wiadomość na info@soselectronic.pl – chętnie pomożemy.