congatec – wiodący dostawca wbudowanych i brzegowych rozwiązań obliczeniowych, oraz System Industrie Electronic GmbH (S.I.E) – ekspert w zakresie projektowania i integracji systemów, masowej produkcji i montażu platform OEM – ogłosiły dziś nawiązanie strategicznego partnerstwa tworzące wartość dodaną. W centrum uwagi znajdują się platformy rozwiązań dla branż podlegających regulacjom prawnym, takich jak opieka zdrowotna i technologia medyczna, które wymagają zastosowania komputerów medycznych z certyfikacją MDR (Medical Device Regulation) oraz na systemy dla infrastruktury krytycznej wymagającej certyfikacji bezpieczeństwa cybernetycznego dokonanej przez agencje federalne, takie jak German Federal Office for Information Security (BSI). Producenci OEM działający na tych rynkach – już obsługiwani przez obie te firmy – zyskają pełną obsługę łączącą silne strony obu partnerów, co umożliwi stworzenie pakietu wartości zapewniającego pełną odpowiedzialność za system – począwszy od projektowania dedykowanych płyt nośnych i obudów, aż po masową produkcję całych systemów, które będą zgodne ze wszystkimi docelowymi przepisami branżowymi, certyfikatami i wymaganiami dotyczące zarządzania cyklem życia produktu.
“Jesteśmy jedynym wiodącym dostawcą wbudowanych rozwiązań obliczeniowych na świecie, który skupia się na swoich kluczowych kompetencjach. Aby lepiej obsłużyć naszych klientów OEM, którzy wymagają produktów indywidualnie dostosowanych na poziomie systemu, z pełną odpowiedzialnością za projekt tego systemu, inwestujemy w silne partnerstwa na rynku branżowym, takie jak partnerstwo z firmą S.I.E. Ponieważ congatec i S.I.E obsługują już wspólnych klientów na rynkach regulowanych, takich jak medycyna i opieka zdrowotna, jak również infrastruktura krytyczna, mamy solidne podstawy, aby przekształcić naszą ugruntowaną i dobrze układającą się współpracę w strategiczne partnerstwo, co zapewni pomnożenie tego sukcesu” – powiedział CSO firmy congatec Gerhard Edi, wyrażając zadowolenie ze współpracy z S.I.E.
“Patrząc na rosnące ryzyko cyberataków na infrastrukturę krytyczną oraz na potrzebę zapewnienia jakości wyższej klasy, identyfikowalności i dokumentacji, która wynika z wymagań certyfikacji MDR, widzimy coraz większą liczbę zastosowań, które zyskają na strategicznym partnerstwie congatec i S.I.E, łączącym wszystkie nasze kluczowe kompetencje w usługi najwyższej jakości w swojej klasie dla naszych klientów OEM. Postrzegamy siebie jako jedną firmę i razem oferujemy niezrównaną propozycję wartości z pełną odpowiedzialnością za każdy system – począwszy od rdzenia obliczeniowego, aż po certyfikację, produkcję masową i zarządzanie cyklem życia. Jest to szczególnie cenne jeśli klienci na rynkach regulowanych poszukują źródła o środkowoeuropejskich korzeniach” – podkreśla Josef Krojer, dyrektor generalny S.I.E System Industrie Electronic.
Wśród innych platform dla producentów OEM, obaj partnerzy opracowali już wspólnie certyfikowany przez BSI produkt o nazwie secunet Konnektor, przeznaczony dla firmy secunet, zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Konnektor jest obecnie częścią infrastruktury telematycznej gematik. Jako niemiecka agencja krajowa zajmująca się medycyną cyfrową, gematik promuje i koordynuje wprowadzanie, utrzymanie i dalszy rozwój aplikacji cyfrowych w opiece zdrowotnej oraz zapewnia interoperacyjność zastosowanych elementów. Secunet Konnektor jest oferowany w postaci pojedynczego urządzenia (“single-box connector”) dla mniejszych obiektów takich jak gabinety lekarskie lub apteki, lub też jako niezależne urządzenie komunikacyjne ("data center connector”) przeznaczone dla szpitali i dużych placówek medycznych oraz innych dostawców usług. Do dnia dzisiejszego secunet zainstalował już ponad 83 tyś urządzeń. Te trzy firmy zrobiły następny krok opracowując gateway dla technologii medycznych z certyfikatem MDR. W tak złożonych projektach sprawdzona, ścisła współpraca specjalistów ma decydujące znaczenie.
Oprócz infrastruktury krytycznej w opiece zdrowotnej i medycznego sprzętu OEM, obie firmy zamierzają również wejść na rynki rozwiązań wbudowanych i brzegowych systemów obliczeniowych dla infrastruktury krytycznej w takich sektorach jak sektor finansowy i ubezpieczeniowy, przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne, technologie informacyjne i telekomunikacja, a nawet transport i sterowanie ruchem. Wszystkie to obszary działalności wymagają zapewnienia cyberbezpieczeństwa w swojej infrastrukturze informatycznej..