CONNFLY jest producentem przede wszystkim wysokiej jakości złączy przeznaczonych do stosowania wewnątrz urządzeń elektronicznych – od produktów konsumenckich, po oprzyrządowanie przemysłowe.
Oferta marki obejmuje zarówno typowe złącza sygnałowe wykorzystywane przy łączeniu modułów (np. panelu do płyty głównej sterownika), jak i wyspecjalizowane konektory industrialne, dedykowane zasilaniu i komunikacji w automatyce. W katalogu TME znaleźć można szeroki wybór rozwiązań oferowanych przez CONNFLY – poniżej skupiamy się jedynie na wybranych grupach produktów: szczelnych złączach przemysłowych DS1110, konektorach sygnałowych PCB oraz przewodach wstążkowych ze złączami IDC (lub dedykowanym takim złączom). Wszystkich producentów sprzętu elektronicznego/elektrotechnicznego, a także serwisantów i konserwatorów zainteresowanych trwałymi złączami o atrakcyjnym stosunku jakości do ceny zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą producenta.
Prezentowane artykuły CONNFLY
Złącza przemysłowe
Okrągłe złącza serii DS1110 przystosowano do wykonywania połączeń zasilających i sygnałowych w trudnych warunkach środowiskowych. Zostały w pełni zabezpieczone przed zapyleniem oraz wilgocią, osiągając klasę szczelności IP67. Gniazda i wtyki występują w dwóch wariantach: montowanych na przewodzie lub panelowo. W obydwu przypadkach korpus posiada zintegrowaną dławnicę chroniącą wnętrze komponentu przed przenikaniem zanieczyszczeń. Złącza parowane są na wcisk i zabezpieczane za pomocą nakrętki mocującej, w którą wyposażono konektory męskie. Żeńskie gniazda posiadają zaślepki, dzięki czemu po rozłączeniu styki pozostają chronione. Zarówno korpusy, jak i zaślepki wyposażono w uszczelki ochronne. Połączenie elektryczne z przewodami realizowane jest przez lutowanie żył do wyprowadzeń styków.Złącza DS1110 posiadają od 2 do 12 styków, co umożliwia stosowanie ich w wielu aplikacjach, nie tylko instalacjach zasilających, ale również sterowniczych czy sygnałowych. Posiadają dobre parametry elektryczne: napięcie znamionowe 500V oraz prąd znamionowy 3A lub 5A (zależnie od modelu). Produkty dostępne są w formie zestawów gniazdo+wtyk. Poniżej zamieszczono tabelę z porównaniem wszystkich artykułów serii.
Złącza DS1110 osiągają klasę szczelności IP67 i posiadają zintegrowane dławnice.
Złącza przemysłowe DS1110
Złącza sygnałowe
Gniazdo kątowe do montażu THT, każdy styk ma wytrzymałość 2A.
Złącza sygnałowe na raster 2mm to jedna z najpopularniejszych metod realizowania połączeń między modułami wewnątrz urządzeń elektronicznych. Często wykorzystywane są do łączenia obwodów PCB, podłączania komponentów peryferyjnych (np. głośników w urządzeniach RTV), jak również paneli sterowniczych. W przypadku złączy I-DS1066 od CONNFLY konektory tego typu charakteryzuje stosunkowo wysokie napięcie znamionowe (100V) i tolerancja prądowa do 2A. Z katalogu TME dostępne są zarówno gniazda, jak i wtyczki oraz ich niezbędny element: cynowane styki zaciskane na przewodzie. Konektory współpracują z żyłami o przekroju od 0,05mm2 do 0,22mm2 (tj. 30...24 według AWG) . W obydwu pzypadkach dostępne są modele przystosowane do podłączania od 2 do 10 linii (jednorzędowo). Gniazda wykonano do montażu przewlekanego (THT) i występują w wersji prostej i kątowej (wyprowadzenia równoległe do PCB). Do atutów złączy 2mm od CONNFLY należy zaliczyć ich szeroką tolerancję termiczną – mogą pracować w temperaturach od -25°C do 85°C.
Złącza sygnałowe 2mm
Przewody wstążkowe
Przewody taśmowe wykorzystywane są w przypadku połączeń wymagających wielu linii sygnałowych, np. w obwodach realizujących komunikację równoległą lub podczas sterowania złożonymi peryferiami, jak wyświetlacze. Wykonywane są z myślą o montażu dedykowanych złączy IDC. W ten sposób realizowane są połączenia wewnętrzne: stałe i tymczasowe (takie konektory wykorzystują m.in. programatory ISP czy magistrale diagnostyczne) . Olbrzymią zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność i stosunkowo niska cena. Przewód taśmowy z wtykiem IDC jest kompatybilny nie tylko z dedykowanymi gniazdami, ale i złączami kołkowymi, należy zatem do najprostszych w implementacji.
Przewody taśmowe CONNFLY dostarczane są w rolkach o dł. 250 stóp (~76m).
W wielomodułowych urządzeniach połączenia realizowane za pomocą przewodów wstążkowych wymagają użycia kabli o określonej długości. Dlatego najczęściej przygotowuje się je w ramach procesu produkcyjnego, według specyfikacji danego projektu. Z myślą o takim zapotrzebowaniu CONNFLY przygotował serię DS1057. Należą do niej nieekranowane wstążki łączące od 8 do 64 żył o budowie linki (miedź cynowana o przekroju 28 według AWG). Produkty wykonano w najpopularniejszym rastrze (1,27mm) i przystosowano do napięcia znamionowego 300V. Ich płaszcz wewnętrzny tworzy szara powłoka PCV odporna na temperatury w zakresie od -20°C do 80°C. Wszystkie prezentowane przewody taśmowe dostępne są w rolkach o długości 250 stóp, tj. 76m.
Przewody wstążkowe (rolki)
Przewody wstążkowe ze złączami IDC
Fabrycznie zamontowane złącza charakteryzują się większą trwałością.
W katalogu TME znalazły się także przewody taśmowe z fabrycznie zainstalowanymi złączami IDC (seria DS1052). Takie artykuły mogą zaspokoić potrzeby niektórych procesów produkcyjnych, jak również znajdą zastosowanie w serwisach, podczas konserwacji i w roli części zamiennych. Wtyki IDC instalowane fabrycznie charakteryzują się precyzją montażu i właściwym dociskiem, dzięki czemu artykuły serii DS1052 są wyborem pewniejszym (bardziej bezawaryjnym) od kabli wykonywanych ręcznie.Przewody wstążkowe IDC od CONNFLY występują w wariantach o liczbie żył od 6 do 50, w długościach: 150mm, 300mm oraz 600mm. Raster dwurzędowych złączy (żeńskich) to 2,54mm. W zależności od potrzeb, klienci mogą wybierać między konektorami wyposażonymi w docisk przewodu (podwyższona odporność mechaniczna) oraz bez niego (niższy profil).
Przewody wstążkowe (IDC)
The original source of text:
https://www.tme.eu/pl/news/library-articles/page/45310/zlacza-i-przewody-wstazkowe-marki-connfly/