Spis firm
 

MikroElektronika d.o.o.
 

PULSIV
 

Panasonic Industry
 

Cambridge GaN Devices
 

Traco Power
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada

20.11.2024 0:07:20
bloky
maketa
HomePage
Komponenty elektroniczne
Embedded
Automatyzacja przemysłu
Ochrona
Technika pomiarowa
Narzędzia
Elektromobilność
Energia słoneczna
Oświetlenie
Praca
Targi, Szkolenia, Wydarzenia
Online wydarzenia
Wideoteka
Różne

Galaxy A16
 
Galaxy A16 – nowy budżetowy smartfon w r
POLOLU-4980
 
MINIATUROWE PRZETWORNICE STEP-UP/STEP-DO
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOWALNY ZASILACZ LABORATORYJNY MAN
ThinkPad Laptop
 
Portfolio laptopów ThinkPad inspiruje pr
DPI 750E
 
RS Components oferuje szereg ulepszonych
conga-TR4
 
Komputer modułowy COM Express firmy cong
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nowe spojrzenie na klasykę: Kompaktowy i
BAHCO
 
Zestaw izolowanych kluczy BAHCO
s-Sense
 
Moduły s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI

Elektryfikacja maszyn mobilnych - konkretne, zintegrowane i bezpieczne rozwiązania

Środowisko, w którym żyjemy, ma znaczący wpływ na jakość życia, dlatego wielkie wysiłki człowieka skierowane są właśnie na zrównoważony rozwój i poprawę tego środowiska. Długoterminowy rozwój elektromobilności ma dwojaką rolę. Ma za zadanie chronić klimat, nie szkodząc jednocześnie interesom różnych sektorów przemysłu (motoryzacyjnego, maszyn rolniczych, maszyn budowlanych), w których Europa odgrywa kluczową rolę. W przemyśle motoryzacyjnym, ale także w sektorze pojazdów terenowych, przejawia się to głównie w presji na zmniejszenie zużycia paliw kopalnych, a co za tym idzie, zmniejszenie emisji CO2.

Komisja Europejska wyznaczyła kilka ambitnych celów w zakresie zmniejszenia wpływu na klimat:

  • osiągnięcie "neutralności węglowej" do 2050 r. oraz
  • osiągnięcie 55% redukcji emisji do 2030 r.

Zaostrzenie limitów zmusza wielu producentów do wprowadzania nowych i kosztownych technologii redukujących emisję. Aby osiągnąć te cele, wszystkie pojazdy wyposażone w silniki spalinowe muszą szybko przyjąć strategie, które pozwolą im emitować coraz mniej gazów cieplarnianych. Zasadniczo muszą one szybko dokonać dekarbonizacji. Jedną z dróg, którą podąża się w celu spełnienia wymagań Komisji, jest rozszerzenie wykorzystania pojazdów (samochodów, ale także maszyn budowlanych i/lub rolniczych) zasilanych energią elektryczną, ogólnie znaną jako drogę rozwoju elektromobilności.

Rozwiązania eLion

Elektromobilność będzie kluczem do rozwoju wszystkich przyszłych maszyn rolniczych i budowlanych - tak można podsumować strategię, którą Bosch Rexroth wdraża, aby sprostać nowym wymaganiom rynku off-highway.

Wprowadzona platforma eLION jest tego wyraźnym przykładem. Zasadniczo Bosch Rexroth nie zamierza rezygnować z rozwoju technologicznego systemów zasilania maszyn roboczych, a wręcz przeciwnie, koncentruje się na rozwoju bardzo szerokiego portfolio produktów, które umożliwiają integrację między światem hydrauliki i elektryki.

Sercem tego nowego systemu jest falownik EDS1, specjalnie zaprojektowany, aby wytrzymać trudne warunki pracy, które zwykle występują w maszynach roboczych. Na przykład, może on wytrzymać mechaniczne wstrząsy o sile do 50 g i uderzenia o sile do 8 g. Ponadto, posiada już wbudowane funkcje bezpieczeństwa wymagane przez normę ISO 13849 w celu zagwarantowania poziomu wydajności PL d, . W falowniku zaimplementowano od samego początku funkcje takie jak "bezpieczne wyłączenie momentu obrotowego", "bezpieczna komunikacja", "bezpieczna prędkość".

Rozwiązania eLION zostały opracowane w zakresie mocy znamionowej od 20 kW do 200 kW, z możliwością osiągnięcia mocy szczytowej do 400 kW, i umożliwiają rozwój platform dla wszystkich zastosowań, od maszyn kompaktowych po maszyny ciężkie, oraz wszystkich funkcji maszyny, od trakcji po narzędzia. Portfolio produktów zostało opracowane specjalnie dla rynku off-highway i obejmuje wszystkie komponenty wymagane do integracji układów hydraulicznych, elektrycznych i elektronicznych: falowniki EDS1, silniki elektryczne EMS1, ładowarki pokładowe, konwertery DC/DC, manipulatory i oczywiście połączenia elektryczne specjalnie zaprojektowane do pracy w typowych warunkach pracy maszyny roboczej.

Platforma eLION nie powstaje, aby zastąpić hydraulikę, ale aby uzupełnić ją w celu zapewnienia najlepszej wydajności w zależności od zastosowania i potrzeb operatora.

Integracja napędu hydraulicznego i elektrycznego umożliwia zmniejszenie poziomu hałasu maszyny, bez ograniczania jej wydajności, zapewniając stałą i dokładną kontrolę napędu. Silniki elektryczne i falowniki zostały w pełni zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Bosch Rexroth, natomiast ładowarki pokładowe i przetwornice DC-DC zostały opracowane we współpracy z Brusa HyPower AG, szwajcarską firmą z prawie 40-letnim doświadczeniem w sektorze elektromobilności.

Współpraca ta jest tak strategiczna dla Bosch Rexroth, że firma zdecydowała się zainwestować w Brusa HyPower, przejmując mniejszościowy pakiet udziałów, aby połączyć uzupełniające się kompetencje obu firm i zaoferować klientowi końcowemu produkty wysokiej jakości. Klient otrzyma wsparcie w opracowaniu najbardziej efektywnej aplikacji elektrohydraulicznej dla swojej maszyny dzięki możliwości współpracy z zespołami aplikacyjnymi eLION, których zadaniem jest śledzenie i doradzanie klientowi, który zamierza zelektryfikować swoją maszynę już od pierwszych kroków projektowych.

2024110601 / 06.11.2024 / Automatyzacja przemysłu / Bosch Rexroth /

Elektryfikacja maszyn mobilnych - konkretne, zintegrowane i bezpieczne rozwiązania

Autonomiczne siłowniki: inteligentne i zrównoważone
Dzięki napędom hybrydowym, takim jak CytroForce-M, firma Bosch Rexroth ułatwia budowę i uruchamianie maszyn do przetwórstwa tworzyw. Gotowe do montażu autonomiczne siłowniki z zamkniętym obiegiem płynu hydraulicznego nie wymagają odrębnego zasilacza hydraulicznego, oferują pełną gęstość mocy i wytrzymałość systemu dla tego typu napędu.

Fabryka przyszłości w laboratorium
Bosch Rexroth otwiera showroom Przemysłu 4.0

Nowa platforma elektryfikacji samojezdnych maszyn roboczych: Bosch Rexroth prezentuje „eLION”

Bosch Rexroth łączy maszyny samojezdne z Internetem za pomocą elastycznej platformy Bosch IoT Suite
Bosch Rexroth jest doświadczonym partnerem w hydraulice mobilnej. Korzystając z zelektryfikowanych, elektronicznych i cyfrowych rozwiązań, wspiera klientów w Transformacji Maszyn Mobilnych.

Smart Function Kit – wyższy poziom obsługi
System Smart Function Kit do obsługi zadań w obszarze przenoszenia bazuje na kartezjańskim układzie jedno- lub wieloosiowym, który w sposób niezawodny i precyzyjnie przemieszcza komponenty lub przedmioty obrabiane w określonej przestrzeni. Sprawdzona technika przemieszczeń liniowych firmy Bosch Rexroth została połączona z innowacyjną technologią sterowania oraz oprogramowaniem w idealnie dostosowanym rozwiązaniu. Wszystko od jednego dostawcy.

Transport w krótkich cyklach do 10 razy szybciej: Bosch Rexroth prezentuje system TS 2 Booster
Poszerzenie przez firmę Bosch Rexroth wszechstronnej oferty systemów transportowych z silnikiem liniowym stwarza nowe możliwości dla sprawdzonego systemu transportowego TS 2plus. Zespół skraca czas cyklu, pozycjonuje palety z dużą precyzją i nadaje się do modułowej, elastycznej integracji. Firma Bosch Rexroth uzupełnia w ten sposób swoją ofertę systemów transportowych, takich jak ActiveMover oraz elastyczny system FTS.

Asystent linii produkcyjnej APAS: ciągły strumień materiału bez ogrodzenia
Automatyzacja na małej powierzchni ze swobodnym dostępem do wszystkich maszyn: przed takimi wyzwaniami stoi obecnie intralogistyka. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, producenci tworzą zwarte systemy, które mogą pomieścić jak najwięcej maszyn na jak najmniejszej powierzchni, zapewniając zarazem łatwy dostęp.

Silniki dla inteligentnych napędów
Większy moment i wyższe prędkości obrotowe, praktyczne połączenie za pomocą jednego kabla oraz bogaty wybór opcji. Nowa generacja wydajnych i elastycznych silników MS2N łączy w sobie doskonałą dynamikę, kompaktowe rozmiary i wysoką sprawność energetyczną. Duży wybór wirników z małą i średnią bezwładnością jest dostępny na potrzeby optymalnego dopasowania masy. Silniki MS2N stały się źródłem danych dla inteligentnych rozwiązań w środowisku Przemysłu 4.0.

Fabryka przyszłości - Już dziś warto przygotować się do nowych wyzwań
Jak będzie wyglądać fabryka przyszłości? Czy ma to znaczenie dla podejmowanych obecnie decyzji inwestycyjnych? Które rozwiązania są przyszłościowe? Jak można dostosować nowoczesne procesy produkcyjne do obecnych potrzeb rynku? W jaki sposób automatyzacja może się przyczynić do rozwoju rynku? Pytania te są obecnie przedmiotem ożywionej dyskusji w branżach produkcyjnych oraz budowy narzędzi i maszyn do produkcji.

Interesting video


electronica—Leading the way to the All Electric Society


GAMING, AKCESORIA KOMPUTEROWE I NIE TYLKO


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Video Report from AMPER 2022

Firma tygodnia

MikroElektronika d.o.o.


Spis firm


MikroElektronika d.o.o.


PULSIV


Panasonic Industry


Cambridge GaN Devices


Traco Power


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


DANFOSS


MOXA


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd



Kalendarz
intersec Dubai 2025, 14.-16.1.2025
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
AMPER 2025, Brno, CZ, 18.-20.3.2025

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.com



All trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813